SSK GÜN SAYISI SORGULAMA

Sosyal Güvenlik Kurumu üzerinden sigortalı bir şekilde çalışan kişiler, sigortalarının devam etmesi ve emekli olma hakkı kazanmak için primlerini ödemeleri gerekmektedir. Bu primler ile ilgili işlemler internet üzerinden yapılabilmektedir. Kişiler, ne kadar primlerinin olduğunu kaç gün çalıştığını, kaç yıldır sigortalı olduğunu öğrenmek için Sosyal Güvenlik Kurumu’nun online hizmetlerinden yararlanabilmektedir. Ücretsiz olan bu sistemden yararlanabilmek için Sosyal Güvenlik Kurumu’nun sitesine girmeniz yeterlidir.
SSK prim sayısı
SSK prim sayısı, kişinin kaç gün çalıştığını göstermektedir. Bir kişi SSK prim sayısı, kaç gün çalıştığını, emekli olabilmek için kaç gün daha çalışacağını göstermektedir.
SSK gün sayısı
SSK gün sayısının bilinmesinin ardından kişinin emeklilik için hesaplama yapması da kolaylaşmaktadır. Emeklilik için gerekli prim sayısı üzerinden doldurulan gün sayısı ile hesaplama yapılarak kişinin emekli olmak için kaç gün daha çalışacağı belirlenebilmektedir. Bunun için internet üzerinden yardım alabilirsiniz.
SSK gün sayısı sorgulama
Sosyal Güvenlik Kurumu’nun internet üzerinden sunduğu hizmetler arasında bulunan sigorta gün sayısı sorgulama sayesinde kaç gününüz olduğunu öğrenebilirsiniz. Bunun için Sosyal Güvenlik Kurumu internet sitesine giriş yapmanız, gün sorgulamanızı yapmanız yeterli olacaktır. Sisteme giriş sırasında sistem tarafından kişisel bilgileriniz istenecektir. Bu nedenle form alanında T.C. kimlik numaranızı, kimlik üzerinde yazılı olan cilt numarasını gibi bilgileri girmeniz gerekmektedir. Ardından ilgili sorgulama sayfasına ulaşabilirsiniz.
SSK GÜN SAYISI SORGULAMA İÇİNLeave a Reply

Your email address will not be published.


*