SSK GÜN HESAPLAMA


Sosyal Güvenlik Kurumu’nda sigorta hesabı bulunan kişilerin sigortaları ile ilgili bilgi almak ve emeklilik hesaplaması yapmak için Sosyal Güvenlik Kurumu’na başvurmasına gerek kalmadan internet üzerinden bu konularda yardım alabilmektedir. Bu nedenle kişilerin Sosyal Güvenlik Kurumu’nda tarafından oluşturulan E-SGM portalına giriş yapması yeterli olmaktadır.
E-SGM Giriş
Sosyal Güvenlik Kurumu’nda tarafından online olarak tüm hizmetler için E-SGM portalına kişilerin giriş yapması gerekmektedir. Kişilerin T.C. kimlik numarası, doğum yeri, doğum yılı ve cilt numarasını kullanarak giriş yapabileceği E-SGM portalı üzerinden Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından tüm hizmetlere erişim sağlanabilmektedir. Bu bakımdan sadece SSK gün hesaplama için değil, diğer hizmetler için de E-SGM portalını kullanabilirsiniz.
SSK Gün Hesaplama
Tüm bu bilgiler doğrultusunda vatandaşların sigortaları için gün hesaplaması yapabilmesi mümkündür. Bunun için tek tek tüm primleri toplama yerine hizmet dökümünün alınması yeterli olmaktadır. Kişilerin Sosyal Güvenlik Kurumu E-SGM portalı üzerinden ilk olarak hizmet ardından da 4A ve ya 4B seçeneğinin seçilmesi gerekir. Bu sayede sigortalı olan kişinin toplam kaç gün çalıştığı sistem tarafından yayınlanmaktadır. Bu sayede istediğiniz zaman gün sorgulama öğrenmek için E-SGM portalını kullanabilirsiniz. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun aynı hizmetine E-Devlet üzerinden de ulaşabilirsiniz. Fakat E-Devlet üyelik gerektirdiği için E-SGM portalını tercih etmeniz çok daha yararlı ve kolay bir yöntem olacaktır.
SSK GÜN HESAPLAMAK İÇİN


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*