SSK EVRAK TAKİBİ SORGULAMA

Sosyal Güvenlik Kurumu, ülkemizde milyonlarca kişiye hizmet veren oldukça kapsamlı bir kurumdur. Bu nedenle de hizmetlerini giderek yaygınlaştırmaya ve kolay erişebilir hale getirmeye çalışmaktadır. Bu doğrultuda internet üzerinden Sosyal Güvenlik Kurumu ile ilgili SSK evrak takibi sorgulama yapma imkanı bulunmaktadır.
SSK evrak takibi
Sosyal Güvenlik Kurumu, vatandaşların kurum üzerinden yaptığı evrak kayıtları ve sonuçları için özel bir sayfa hazırlamıştır. Bu sayede vatandaşların kuruma gelmesine gerek kalmadan internet üzerinden bu tür konularda bilgi almasını amaçlamaktadır. Bu sayede de Sosyal Güvenlik Kurumu üzerindeki iş yükü hafifleyerek daha iyi hizmet vermek sağlanmaya çalışılmaktadır.
SSK evrak takibi sorgulama
SSK evrak takibi sorgulaması yapmak için Sosyal Güvenlik Kurumu’nun internet sitesine giriş yapmanız gerekmektedir. Sosyal Güvenlik Kurumu üzerinde oluşturulan evrak kayıt ve takip sistemi arama sayfası üzerinden evraklarınız ile ilgili tüm işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için ilgili evrakın kim üzerine kayıtlı olduğu önemlidir. Bu kişinin T.C. kimlik numarasını sisteme girerek sorgulama yapabilirsiniz. Sorgulamada hangi yıl içerisinde evrak verilmişse o yılında seçilmesi gerekmektedir. Sosyal Güvenlik Kurumu online sisteminde son yıldan başlayarak 2009 yılına kadar olan kayıtlara erişim sağlanabilmektedir. Eğer sistemde kayıtlı bir evrak bulunmuyorsa, sistem tarafından hata mesajı verilecektir. Evrak bulunduğu durumda ise sistem tarafından evrakla ilgili detaylar gösterilecektir.
SSK EVRAK TAKİBİ SORGULAMAK İÇİN

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*