SSK Emekli Maaşı Sorgulama


Sosyal Güvenlik Kurumu çatısı altında bulunan sigorta kollarından bir tanesi olan SSK, vatandaşların işçi sınıfında çalışmaları durumunda aldıkları sigorta hizmetleridir. Sosyal olanaklardan yararlanılabilmesi ve ücretsiz olarak sağlık hizmetlerinden yararlanılabilmesine olanak sağlamakta olan bir sigorta sistemidir. Bu kapsamda da yasal olarak sigortasız olarak çalışmasının yasak olduğu ülkemizde artık özel sektörde çalışan herkes SSK sigortalısıdır.

SSK Emekli Maaşı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından belirlenmiş olan SSK emeklilik şartlarını yerine getirebilen vatandaşlar emeklilik haklarını elde edebilmektedirler. Bu noktada kurum SSK emeklisinin internetten birkaç dakikada yapabileceği SSK emekli maaşı sorgulama işlemiyle emekli maaşları ile ilgili olarak detaylı bilgi alabilmelerine olanak sağlamaktadır.

SSK emekli maaşı sorgulama işlemi kurumun e-devlet online hizmet uygulaması üzerinden T.C. kimlik numarası ve şifre girişi ile yapılabilmektedir. En güncel ve en ayrıntılı emekli maaşı bilgilerini alabilmek bu online hizmet uygulaması üzerinde sadece birkaç dakika almaktadır. Direkt olarak Sosyal Güvenlik Kurumu ana veritabanında bulunan bilgilerden alınan bilgiler sayesinde emekli maaşı hakkındaki alınan tüm bilgiler en güncel şekilde oluyor. https://www.turkiye.gov.tr/4a-emekli-aylik-bilgisi aracılığı ile sorgulama yapabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*