Ssk Emekli Aylığı Ve İkramiye Hesaplama


Ssk Emekli Aylığı Ve İkramiye Hesaplama
SSK Emekli aylığı ve ikramiye hesaplama işlemleri internet ortamında da gerçekleştirilebilmektedir. Ancak hesaplama işlemlerinin hızlı ve etkin bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için SSK hizmet sürelerinin tam ve net olarak bilinmesi gerekmektedir. Eğer ilgili kişi başka sandıklara (Bağkur, emekli Sandığı) tabii olarak çalışmış ise bu sandıklarda geçen hizmet sürelerini de SSK emekli ayılığı ve ikramiye hesaplama işlemleri sırasında kullanmalıdır.

Sosyal Güvenlik Kurumu resmi internet sayfasında sunmuş olduğu uygulama sayesinde emekli maaşı hesaplama işlemleri kişiye özel olarak yapılabilmektedir. Hesaplama işlemlerinin yapılabilmesi için kişinin kimlik bilgilerine ihtiyaç duyulmaktadır.
İlgili kişi kimlik bilgilerini kullanarak uygulamaya giriş yapabilir ve SSK Emekli aylığı ve ikramiye hesaplama işlemlerini gerçekleştirebilir. İlgilinin TC Kimlik Numarası ve SSK numarasının uygulamada belirtilen alanlara girişinin yapılmasının ardından Baba adı ve nüfusa kayıtlı olduğu il ve ilçe alanlarının doğru olarak doldurulması gerekmektedir. Bu alanlarında doldurulmasının ardından Doğum tarihi de nüfus cüzdanında yer alan bilgiler doğrultusunda seçildikten sonra SSK Emekli aylığı ve ikramiye hesaplama işlemleri yapılabilmektedir.

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından hizmete sunulan bu uygulama sigortalı olarak çalışanların bilgilendirilmesi amacını taşımaktadır. Nihai olarak emekli aylığı ve emekli ikramiyesi hesaplama işlemleri kurum tarafından gerçekleştirilecektir. http://uyg.sgk.gov.tr/AylikHesap/ adresi ile hesaplama yapılabilir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*