Şifresiz SSK Gün Sorgulama


SSK gün sorgulama yapabilmek için çok büyük işlemler yapmanıza gerek yoktur. Sorgulama için 2 yöntem kullanılmaktadır zaten. Sorgulama için ya sgk.gov.tr adresi ya da e-devlet sistemi kullanılır. Çalışanlar olarak bizim için oluşturulan bu iki yöntem hayatımızı çok kolaylaştırmıştır. Artık sorgulama işlemi yaparken uzun uğraşlara katlanmak zorunda değil hiçbir sigortalı.

E-devlet yöntemini kullanabilmek için e-devlet şifresine ihtiyaç vardır. E-devlet şifresi de herhangi bir PTT şubesinden alınabilir. turkiye.gov.tr adresinden sorgulama yapmak için sadece üyelik bilgileri yeterlidir. Bizim konumuzun sonunda vereceğimiz link üzerinden de sorgulama yapabilirsiniz. Gün sorgulama konusunu biraz daha açmak gerekirse, aslında SSK gün sorgulama denildiğinde ilk akla gelen olgu emeklilik olur genelde. Hepimiz biliyoruz ki emeklilik çalışanlar için hayat garantisidir.

Emekliliğimizde de bizi en çok ilgilendiren konu çalışılan gün sayısı, yaş ve prim ödemesidir. SGK’nın bizden istediği gün sayısı doldurulmadığı sürece de ne yazık ki emekli olma şansı daha geç bir zamana kalır. Bu yüzden fırsat oldukça sigortamızın düzenli yatırılıp yatırılmadığı, ne kadar zamanımızın kaldığı kontrol edilmelidir. https://www.turkiye.gov.tr/4a-hizmet-dokumu aracılığı ile sorgulama yapılabilir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*