SGK Sanal Pos


Sosyal Güvenlik Kurumu, teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek, daha kaliteli ve daha hızlı hizmeti vatandaşlara daha modern şekilde ulaştırmaktadır. Özellikle Sosyal Güvenlik Kurumu sigorta mükelleflerinin modern dünyanın değerli olan zamanlarını ufak işlemlerini yapmak için harcamak zorunda kalmaması amacıyla bu yeni nesil hizmet olanaklarını kullanmayı tercih ediyor.

SGK Sanal Pos Nedir?

Sosyal Güvenlik Kurumu mükelleflerinin kuruma olan ödemelerinde büyük bir kolaylık ve hız sağlayabilmek amacıyla internette SGK sanal pos hizmetleri ile de işlem yapılabilmesine olanak sağlıyor. Özellikle mesai saati zorunluluğu ya da kurum binasına gitme mecburiyetlerinin oluşması mükelleflerin ödemelerini yapma konusunda zorluklar yaşayabilmesine neden olabiliyor.

Ancak SGK sanal pos uygulaması olan web tahsilat borç sorgulama ve ödeme uygulaması üzerinde sadece SSK sicil numarası ya da T.C. kimlik numarası gibi yapılacak işleme göre değişen kimlik bilgisi istenmektedir. Böylece kuruma olan prim ve borç ödemeleri birkaç dakika içerisinde, internete erişim sağlanabilen her yerden yapılabilmektedir. Bu sayede de kurum mükellefleri, kuruma olan borçlarından ve ödemelerinden dakika içerisinde kurtulabilme olanağına sahip olabilmektedir. https://onlinetahsilat.sgk.gov.tr/WebTahsilat/index.jsf üzerinden hizmetten yararlanabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*