SGK CEZA SORGULAMA


Sosyal Güvenlik Kurumu’ nun 2006 yılından bu yana online hizmetler konusunda sigorta mükelleflerine çok daha kaliteli ve modern hizmetler sunmaya başlaması ile birlikte artık sigorta işlemleri kolaylıkla yapılabiliyor. Farklı sigorta işlemlerine özel olarak Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından geliştirilmiş olan online hizmet sistemleri bulunuyor.
SGK tarafından geliştirilerek, hizmete sunulmuş olan online hizmet uygulamalarından birisi olan gecikme zammı hesaplama işlemi ile SGK sigorta mükellefleri kolay bir şekilde ceza sorgulamalarını yapabiliyor. Sosyal Güvenlik Kurumu’ na var olan ödemelere ilişkin olarak yapılan bu işlem sayesinde artık kuruma olan ödemelerin ödeme tarihinin geçmesi ile yapılan ceza faizi ilavelerini görebilme imkanına sahip olabiliyor.
SGK Ceza Sorgulama Nereden Yapılıyor?
SGK ceza sorgulama işlemi günün her saatinde gecikme zammı hesaplama uygulaması üzerinden şifresiz ve ücretsiz olarak yapılabiliyor. Bu gecikme zammı hesaplama uygulamasında borç dönemi ay ve yıl olarak girilmeli ve borç tutarı TL cinsinden girilerek hesaplama gerçekleştirilebiliyor.
Sosyal Güvenlik Kurumu’ nun bu online hizmet uygulaması üzerinden SGK ceza sorgulama işleminiz sırasında aynı anda 15 farklı ceza hesaplama işlemini kolayca yapabilirsiniz. Sosyal Güvenlik Kurumu’ na olan ödemenizin, ödeme tarihi geçtikten sonra oluşan gecikme faizi ile birlikteki genel toplamını öğrenerek, ödemelerinizi bu doğrultuda düzenleyebilme avantajından yararlanabilir ve ödeme sırasında herhangi bir sürpriz ile karşı karşıya kalmazsınız.
SGK CEZA SORGULAMA İÇİN: 


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*