SGK BORÇ SORGULAMA


Sosyal Güvenlik Kurumu çatısı altında bulunan SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı sigorta türlerine bağlı olarak çalışmakta olan sigorta mükelleflerinin sigortalarından kaynaklı olarak kuruma borçları bulunabiliyor. Sizde bu sigorta kollarından herhangi birisine bağlı olarak hizmet akdinizi doldurmakta iseniz ve Sosyal Güvenlik Kurumu’ na prim ödemesi gibi borç durumunuz bulunup bulunmadığını artık internet üzerinden kolayca sorgulayabilirsiniz.
Sosyal Güvenlik Kurumu’ nun online hizmetlere ağırlık vermesi ile başlayan online hizmet dönemi kapsamında hizmete sunulan online web tahsilat uygulamasına aşağıda verdiğimiz bağlantı aracılığı ile kolayca ulaşarak, SGK borç sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Bu web tahsilat sayfasında dikkat etmeniz gereken tek nokta, bağlı bulunduğu sigorta kolunun doğru biçimde seçilmesidir.
SGK Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?
SGK borç sorgulama işlemi için web tahsilat uygulaması üzerinde SSK sigortası mükellefi iseniz tahsilat türü kısmında 4A işveren ödemeleri seçeneğini seçmeniz gerekirken, Bağ-Kur sigortası mükellefi iseniz 4B sigorta ödemeleri seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Daha sonra ise sorgu tipini seçerek, sicil numaranızı girmeniz gerekiyor. Böylelikle de Sosyal Güvenlik Kurumu mükellefi olarak var olan tüm borçlarınızı ve borçlarınızın tüm detaylarını en güncel şekli ile görüntüleyebilirsiniz.
Bunun dışında SGK web tahsilat borç sorgulama ekranında tahsilat türü kısmında diğer ödemeler seçeneğini tıklayarak GSS prim borç sorgulamaları, tarım ve isteğe bağlı sigorta türlerine ilişkin olarak kuruma olan borçlarınız olup olmadığını ve varsa ne kadar olduğunu tüm detayları ile öğrenebilirsiniz.
SGK SSK BORÇ SORGULAMA İÇİN:


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*