Sağlık Provizyon Sorgulama


Sağlık provizyon sorgulama işlemleri de internetten artık rahatlıkla yapılabiliyor. İnternette bulunan Sosyal Güvenlik Kurumu’nun online hizmet uygulaması e-sgm sorgulama ekranında şifresiz olarak sorgulanabiliyor. Vatandaşlar bu sorgulama ile kolayca müstahaklık durumlarının kontrol edebilmektedirler.

Hatta bağlı olunan sigorta ile ilgili olarak en güncel ve en detaylı bilgilerde bu sorgulama ile öğrenilebilmektedir. SSK sicil no, tescilin kapsamı, müstahaklık durumunun ne olduğu, kimden kaynaklı yararlandığı gibi tüm bilgilere kolayca bir sorgulama sonucunda ulaşabilmektedir.

Sağlık Provizyon Sorgulama Nasıl Yapılır?

İnternetten birkaç dakika içerisinde sağlık provizyon sorgulama işlemini yapabilmek için Sosyal Güvenlik Kurumu’nun resmi sitesinde bulunan e devlet sayfası üzerinden  online hizmet uygulamasına erişim sağlanmalıdır. Daha sonrasında ise T.C. kimlik numarası başta olacak şekilde e devlet şifresinin  güvenlik amacı ile girilmesiyle sorgulama işlemi yapılabilmektedir.

Bu sorgulama işlemi ile alınacak tüm sonuçlar direkt olarak Sosyal Güvenlik Kurumu’nun resmi internet sitesinden geldiğinden en güncel durumdadır. https://www.turkiye.gov.tr/spas-mustahaklik-sorgulama üzerinden sorgulama yapılarak kolay bir şekidle bilgi alınabilir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*