PTT KARGO SORGULAMA


Ülkemizde kargo hizmeti veren kurumlardan birisi de PTT’dir. PTT zarf ve evrak tesliminin yanında taşımacılık ve kargo düzenlemelerinde belirtilenler doğrultusunda her türlü eşyayı kargo hizmeti sayesinde ulaştırılabilmektedir.
Kargo yurt içi gönderilmesinin yanında yurt dışı bölgelerine de gönderi yapabilmektedir. Kargoda bazı eşyalar ve maddeler kabul edilmemektedir. Kırılacak, koku yayabilecek, diğer kargolara zarar verebilecek ya da canlı hayvanların taşınması yasak olduğundan dolayı PTT Kargo ile de bu tür gönderiler gönderilememektedir.
PTT kargo ücretleri
PTT kargo ücretleri hacimsel ve ağırlık olarak ölçülür. Bunun yanında 200 grama kadar olan tüm kargolar 3 TL’den ücretlendirilmektedir. 200 gramın üzerinde olan kargolar da buna bağlı olarak artış göstermektedir. Diğer kargolarda olduğu gibi alıcı ödemeli olarak da gönderilebilmektedir.
PTT Kargo sorgulama
PTT kargo ile gönderilen gönderilerin her türlü işlemi online olarak yapılabilmektedir. Online olarak kargonun hangi işlemlerden geçtiği detaylı bir şekilde verilmektedir. Bu sayede gönderi sahipleri ve alıcılar kargolarını istedikleri anda takip edebilmeleri mümkündür.
PTT Kargo sorgulama nasıl yapılır?
PTT kargoda bulunan bir gönderinin sorgulanması için kişinin kargonun barkod numarasını bilmesi gerekmektedir. Gönderinin faturasında yer alan barkod numarasını PTT kargom nerede sorgulaması üzerinden yazarak kargo sorgulamasını yapabilirsiniz. Girdiğiniz barkod numarası doğru ise kargonun durumu size detaylı bir şekilde bildirilecektir.
PTT KARGO SORGULAMA İÇİN


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*