PLAKADAN İPOTEK SORGULAMA

Günümüzde internet üzerinden araçlar ile ilgili pek çok bilgiye ulaşılabilmektedir. Özellikle E-Devlet portalının açılması ile birlikte araç cezalarından araç bilgilerine kadar her türlü bilgi ulaşıma açılmıştır. Araçlar ile ilgili sorgulamalarda araçların plakasının yazılması yeterli olmaktadır. Bu sayede araçların özellikle rehin durumları hakkında bilgi almak mümkündür. Bunun için E-Devlet sistemine giriş yapmanız yeterlidir.
İpotek sorgulama
Araç ile ilgili herhangi bir yasal durumun olup olmadığını öğrenmek için E-Devlet üzerinden açılan sorgulama ekranını kullanabilirsiniz. Araç sorgulama altında bulunan sorgulama formundaki gerekli alanları doğru bir şekilde girmeniz yeterlidir. Bu sayede araç hakkında tüm bilgilere ulaşabilir ve özellikle araç üzerinde ipotek gibi durumlar hakkında bilgi alabilirsiniz. Bu durum özellikle ikinci el araç alacaklar için oldukça önemlidir. Rehinli araç için para vererek almaya çalışan pek çok kişi bu konuda mağduriyet yaşamaktadır. Bu nedenle bu tür durumlara düşmemek adına araç sorgulama yapmanız gerekecektir.
E-Devlet giriş
E-Devlet’e giriş yapmak için vatandaşların kendi T.C. kimlik numarasını kullanması gerekmektedir. Bunun yanında T.C. kimlik numarası ve yine devlet şifresi de girilmelidir. Bu sayede sistemdeki sorgulama ekranlarına ulaşım sağlanabilmektedir. E-Devlet şifresi olmayan kişiler bu konuda PTT üzerinden uyardım alabilmektedir. T.C. nüfus cüzdanınız ile başvuracağınız PTT üzerinden Devlet şifrenizi alabilir ve bu şifre ile birlikte sisteme giriş yapabilirsiniz.
PLAKADAN İPOTEK SORGULAMAK İÇİNLeave a Reply

Your email address will not be published.


*