PLAKADAN GEÇİŞ İHLALİ SORGULAMA

HGS sistemlerinde kullanıcıların ilk olarak sisteme üye olması ve ardından üyelik hesaplarına yatırdıkları paralar ile geçiş yapması gerekmektedir. Bu şekilde işleyen HGS sisteminden kaçak şekillerde yararlanmak mümkün değildir. Hatalı bir şekilde geçiş yapılmış olsa dahi sistem tarafından tespit edilebilmektedir. HGS’de kullanılan elektronik denetleme sistemi ile tüm işlemler çok kolay bir şekilde yapılabilmekte ve olası hatalar direk, anlık olarak tespit edilebilmektedir. Bu nedenle kişilerin HGS gişelerinden üyelik dahilinde geçmemesi gerekmektedir.
Geçiş ihlali nedir?
HGS’den aboneliği olmadan geçen ya da yeterli bakiyesi bulunmayan araç sahipleri geçiş ihlali yapmış olarak sayılmaktadır. Bu tür durumlarda bu kişiler hakkında cezai işlemler uygulanmaktadır. Bu cezaları ödemek istemeyen kişiler, HGS aboneliği yaptırabilmektedir.
Geçiş ihlali cezaları
Geçiş ihlalinde, normal geçiş ücretinin 11 katı kadar ceza uygulanmaktadır. Bu ceza, araç plakası üzerinden araç sahibine kesilmektedir. Herhangi bir şekilde itiraz durumu söz konusu olmadığı gibi geçiş ihlalinin video görüntülerine kadar sunulabilmektedir.
Geçiş ihlali sorgulama
Geçiş ihlali yaptığınızı düşünüyor ya da bu konuda bilgi almak istiyorsanız, internet üzerinden sorgulama yapabilirsiniz. Plaka üzerinden yapılan geçiş ihlali sorgulamaları sonucunda aracınıza ait herhangi bir ceza olup olmadığı belirtilecektir. Bu doğrultuda da cezanız varsa bunu öğrenebilir ve isterseniz yine online sistemler üzerinden bunu hemen ödeyebilirsiniz.
PLAKADAN GEÇİŞ İHLALİ SORGULAMAK İÇİNLeave a Reply

Your email address will not be published.


*