PLAKADAN ARAÇ MUAYENE SORGULAMA

Araçlar için ülkemizde TÜVTÜRK tarafından yapılan muayene işlemleri zorunludur. Bu nedenle araç sahipleri belli zamanlarda araçları için muayene yaptırması gerekmektedir. Bu konuda yaygın TÜVTÜRK şubeleri size yardımcı olacaktır. Bu sayede aracınızın muayene tarihi geldiğinde bu şubelerden yardım alabilirsiniz.
Araç muayene nedir?
Trafiğe çıkan her aracın belli bir zamanda muayene yaptırması gerekmektedir. Bu muayenede araçtaki ilk yardım çantasından yangın söndürme tüpüne kadar, her türlü detaya bakılmaktadır. Bu sayede araçların trafikte güvenli bir şekilde yol alması mümkün kılınmaktadır. Bu nedenle de araçların muayeneye girmesi devlet tarafından düzenlenen yasalarla zorunlu hale getirilmiştir. Bu araç muayenesi ücretli bir şekilde yapılmaktadır ve en az her yıl muayene yapılması gerekli görülmektedir. Özellikle ticari olarak iş yapan araçlar için muayene tarifleri çok daha sık aralıklarla düzenlenmektedir. Fakat hususi araçlarda bu zaman 2 yıla kadar çıkabilmektedir.
Muayene sorgulama
Araç muayenesi sorgulamak için internet üzerinden yardım alabilirsiniz. Bu konuda yetkili kurum olan TÜVTÜRK’ün internet sitesi üzerinden açılan sorgulama ekranını kullanabilirsiniz. Bu ekranda yer alan plaka numaranızı ve en son yalpan muayene tarihi girmeniz yeterli olacaktır. Bu sayede araç muayenenizin ne kadar geçtiğini, ne zaman muayene yapılması gerektiğini bu sorgulama ile öğrenebilirsiniz. Araç muayenesinde gecikme yaptığınız takdirde ceza ödemeniz gerekecektir. Bu nedenle bu sayede sorgulama yaprak gecikme yapmadan aracınızın muayenesini yaptırabiliriniz.
PLAKADAN ARAÇ MUAYENE SORGULAMA

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*