PLAKADAN ARAÇ BANDROL BORCU ÖDEME


Eski zamanlarda bandrol olarak adlandırılan ve motorlu taşıt vergisini ödeyen kişilere verilen evrak, artık kullanımda değildir. Bunun yerine online sisteme geçilerek internet üzerinden bu işlemler yapılmaya başlanmıştır. Bu sayede artık kurumlara gitmenize gerek kalmadan internet üzerinden işlemlerinizi yapabilirsiniz.

728X90
Motorlu taşıtlar vergisi
Motorlu taşıtlar vergisinin yılda iki defa ödenmesi gerekmektedir. Motorlu taşıtlar vergisi ilk ödeme zamanı Ocak, ikinci dönemi ise Temmuz’dur. Bu dönemler içerisinde kişilerin Motorlu taşıtlar vergisini ödemeniz için bu süreleri takip etmeniz gerekmektedir. Zamanında Motorlu taşıtlar vergisini ödemediğiniz takdirde ceza ödemeniz gerekmektedir. Bu nedenle ceza ödememek adına Motorlu taşıtlar vergisini zamanında ödemeniz çok daha iyi olacaktır.
İnternetten Motorlu taşıtlar vergisi ödeme
Motorlu taşıtlar vergisini internet üzerinden ödemeniz için Gelir İdaresi Başkanlığı’nın internet vergi dairesi sistemini kullanmanız yeterli olacaktır. Bu sayede kredi kartınızı kullanarak Motorlu taşıtlar verginizi ödeyebilirsiniz. Bunun için ilk olarak plakanızı girmeniz gerekir. Plaka bilginizin ardından T.C. kimlik numaranızı ve tescil tarihini girmeniz gerekir. Bu bilgileri doğru bir şekilde girdikten sonra sistem tarafından Motorlu taşıtlar vergi bilgileriniz yayınlanacaktır. Bu sayfa üzerinden Motorlu taşıtlar vergisi için gerekli tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ödeme işlemleriniz için kredi kartınızı kullanmanız gerekmektedir. Motorlu taşıtlar vergisi ödeme işlemlerinde kredi kartı kullanılmaktadır.
PLAKADAN ARAÇ BANDROL BORCU ÖDEMEK İÇİN


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*