PFDK SORGULAMA


Türkiye’deki spor faaliyetlerini doğru ve adil bir şekilde yürütülebilmesi adına pek çok kurum oluşturulmuştur. Türkiye’de futbol için oluşturulan kurumlardan bir tanesi de Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’dur.

PFDK Ne İş Yapar?

Futbol müsabakalarında yaşanan olayların değerlendirilmesi ve gerekli cezaları verilmesi Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından sağlanmaktadır. Bu bakımdan takımlar ve oyuncuların PFDK tarafından verilecek kararlar doğrultusunda futbol müsabakalarına katılması ya da maçlardan men edilebilmesi mümkündür.

PFDK Nasıl Karar Alır?

Türkiye’de futbol maçları genelde her hafta sonu oynanmaktadır. Türkiye Süper Liglerinde bulunan ve profesyonel olarak yapılan tüm karşılaşmalarda Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu karar vermektedir. Bu bakımdan hafta sonu oynanan maçların ardından yaşanan olaylara karşı yönetim toplanmakta ve tüm konular masaya yatırılarak incelenmektedir. Yapılan incelemeler sonrasında takımlara ya da oyunculara verilen cezalar belirlenirken toplantı sonrasında Türkiye Futbol Federasyonu resmi internet sitesi başta olmak üzere Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu internet sitesi üzerinden de verilen cezalar paylaşılmaktadır.

PFDK Cezaları Sorgulama

Yapılan yazılı açıklama ile paylaşılan bilgiler sayesinde kişilere ve takımlara verilen cezalar net bir şekilde öğrenilmektedir. PFDK cezaları için bilgi almak isteyen kişilere belirtilen internet sitelerine giriş yapması yeterli olacaktır. Genelde her hafta sonunun ardından maçlar ile ilgili değerlendirilme yapılmakta, çarşamba ve perşembe günleri cezalar ile ilgili detaylar yayınlanmaktadır.

Capture 2016-06-00 at 11.25.39

Resimde de görüldüğü üzere internet sitesi üzerinden yapılan yazılı açıklamalar ile birlikte kurum tarafından yapılan işlemler hakkında tüm detaylar aktarılmaktadır. Aynı zamanda kişilere ya da takımlara verilen cezaların neden verildiği, hangi kuralların ihlal edildiği ve verilen cezanın neye dayanarak verildiği detaylı olarak aktarılmaktadır. Aynı zamanda cezanın para cezası ya da maçlardan men edilmesi yönünde cezanın nasıl olduğu da aktarıldığından dolayı futbolda verilen cezalar ile ilgili tüm soru işaretleri yapılan yazılı açıklama ile giderilmektedir. www.tff.org adresi üzerinden sorgulama yapılabilir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*