OGS CEZA SORGULAMA


Geçişlerin ücretli olduğu ve gişeler aracılığı ile geçiş ücretlerinin alındığı yollarda, ödeme kuyruklarına girmeden ve duraklama yapmadan geçiş yapmak mümkündür. Bunun için geliştirilen sistemlerden olan otomatik geçiş sistemi sayesinde, araç sahipleri özellikle yoğunluğun çok bulunduğu gişelerde bekleme yapmadan yoluna devam edebilmektedir. Fakat araç sahiplerinin dikkat etmediği bazı konularda OGS cezası kesilmesi de mümkündür. Araç sahipleri, OGS sistemi nedeniyle kesilen cezaları OGS ceza sorgulama yaparak öğrenebilmektedir.

12
OGS nasıl kullanılır?
OGS konusunda ülkemizdeki yetkili kurum PTT’dir. PTT üzerinden alınacak abonelik ile birlikte tüm araç sahipleri OGS sistemini kullanabilmektedir. OGS sistemi kullanan araç sahipleri araçlarına yapıştırdıkları etiket ile otomatik bir şekilde geçiş yapabilmektedir. Fakat bu konuda araç sahipleri bakiyelerinde sürekli geçiş ücreti bulundurmak zorundadır. Aksi halde geçiş sırasında araç sahibinin hesabından ücret tahsil edilemediği için kişi kaçak geçiş yapmış sayılmaktadır. Bu tür durumlarda araç sahibine OGS cezası kesilir. Bunun yanında OGS sistemine kayıtlı olmayan araç sürücülerin bu sistemden yararlanması mümkün değildir. Yanlışlıkla ya da bilerek OGS sistemine kayıtlı olmamalarına rağmen giriş yapan araç sürücüleri de ceza almaktadır.
OGS cezası ne kadar?
OGS cezalarında verilecek araçlar araçların türlerine göre belirlenmiştir. Kaçak bir şekilde geçiş yapan ya da geçiş için yeterli kredisi bulunmayan araç sahiplerine,  geçiş ücretinin 11 katı kadar ceza kesilmektedir.
OGS CEZA SORGULAMA İÇİN


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*