Ne Zaman Optik Cam Ve Çerçeve Alabilirim?


Ne Zaman Optik Cam Ve Çerçeve Alabilirim? 
Optik ve çerçeve ödemeleri devlet tarafından belli bir oranda karşılanmakla birlikte sürekli olarak yenilenme fırsatı da bulunmamaktadır. Gözlük ve çerçeve bedelleri kişilerin sağlık durumlarına ve yetişkin ya da çocuk olmalarına göre değişiklik göstermektedir. Çerçeve ödemeleri 2 yılda bir yapılırken gözlük camı ödemeleri yetişkinler için senede 1 kere çocuklar için ise 6 ayda bir kere olmak üzere sene de 2 kere yapılmaktadır.

Ne zaman optik cam ve çerçeve alabilir sorgulama işlemleri kısa mesaj ile de gerçekleştirilebilmektedir. Kısa mesaj servisinin yanı sıra Alo 170 Sosyal Güvenlik Kurumu numarasını arayarak da ne zaman optik cam ve çerçeve alabilirim sorusuna yanıt alınabilmektedir.
Ne zaman optik cam ve çerçeve alabilirim sorusuna kısamesaj servisi ile yanıt alabilmek için ‘CERCEVE’ yazarak bir boşluk bırakılır ve ilgilinin TC Kimlik Numarası yazılarak yine bir boşluk bırakılarak Aile Sıra numarası yazılır. Daha sona yazılan bu kısa mesaj 5502 numarasına gönderilir.

Sosyal Güvenlik Kurumu ardından veri tabanında yer alan bilgiler doğrultusunda kısa mesaj gönderilen cep telefonu numarasına ne zaman optik cam ve çerçeve alabilirim sorusuna cevap gönderecektir. Hangi tarihte yakın hangi tarihte uzak ve hangi tarih itibari ile çerçeve almaya hak kazanacağınız konusunda bilgilendirme mesaj kurum tarafından gönderilecektir.Gözlük hakkı bilgilerini bu şekilde açıklanmaktadır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*