MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ SORGULAMA

Bir alanda çalışan kişilerin, işin durumuna ve statüsüne göre gerekli belgeleri ve işlemleri yapması gerekir. Ülkemizde en çok kullanılan ve kişilerin talep ettiği belge, mesleki yeterlilik belgesidir. Pek çok alanda mesleki yeterlilik belgesi olmadan herhangi bir şekilde işlem yapmak mümkün değildir. Bu durum, devlet tarafından da zorunlu hale getirildiğinden dolayı kişiler mesleki yeterlilik belgesi almak için müracaatta bulunarak mesleki yeterlilik belgesi almaktadır.
Mesleki yeterlilik belgesi nedir?
Mesleki yeterlilik belgesi, çalıştığı işte kişinin yeterliliğini gösteren bir belgedir ve kişinin bu işi yapabileceğini göstermektedir. Öyle ki SRC gibi ticari alanlarda iş yapan ve belgeye ihtiyaç duyan kişiler, bu sayede sorunsuz bir şekilde mesleklerini sürdürebilmektedir. Mesleki yeterlilik belgesi hakkında internet üzerinden bilgi almak mümkündür. E-Devlet üzerinden mesleki yeterlilik belgesi ile ilgili özel bir sorgulama ekranı oluşturulmuş ve tüm vatandaşlara ücretsiz bir şekilde bu imkan sunulmuştur.
E-Devlet mesleki yeterlilik belgesi sorgulama
Mesleki yeterlilik belgesi hakkında bilgi almak ve durum bilgisi sorgulamak için E-Devlet sisteminden yararlanılabilir. Bunun için E-Devlet sistemine giriş yapılması yeterli olacaktır. E-Devlet girişinizi T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz ile yapabilirsiniz. Girişinizi yapmadığınız takdirde sorgulama ekranına ulaşım sağlamanız sistem tarafından engellenecektir. Giriş işlemini başarı ile yaptıktan sonra mesleki yeterlilik belgesi ile ilgili tüm bilgileri sorgulayabilir ve ihtiyacınız olan bilgileri alabilirsiniz.
MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ SORGULAMAK İÇİNLeave a Reply

Your email address will not be published.


*