MEB KAYIT SORGULAMA

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okul ve öğrenci işlerinin daha hızlı hale getirilmesi amacıyla internet üzerinde bir platform oluşturulmuştur. Bu sayede öğrencilik kayıt işlemlerinden not işlemlerine kadar her konuda internet üzerinden bilgi almak mümkün kılınmıştır. Bu durum özellikle veliler için oldukça yararlıdır. Bu sayede öğrencinin okul hakkındaki tüm durumunu internet üzerinden sorgulama yaparak anlık olarak öğrenmek mümkündür.
E-Okul nedir?
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından internet üzerinden sunulan E-Okul hizmeti veliler, öğrenciler ve okul yönetimlerini tek bir merkezde toplamayı amaçlamaktadır. Günümüzde öğrencilerin okul karneleri dahi E-Okul sistemi üzerinden öğrenilebilmektedir. Bu bakımdan güncel ve doğru bilgileri sunan E-Okul üzerinden işlem yapmak da mümkündür.
MEB kayıt sorgulama
MEB tarafından yönetilen E-Okul üzerinden kayıt işlemleri de yapılmaktadır. Günümüzde öğrencilerin kayıt olacağı okullar sistem tarafından otomatik olarak belirlenmektedir. Bu belirleme sırasında öğrencilerin ikamet ettiği yer dikkate alınmaktadır. Bu dikkat alınarak yapılan okul atamaları sayesinde öğrencilerin nerede okuyacağı belirlenmektedir. E-Okul üzerinden kayıt zamanında yapılacak sorgulama ile okul hakkında bilgi alınabilmektedir. Bunun ardından öğrenciler bu okula giderek kayıt işlemlerini yaptırabilmektedir. E-Okul konusunda sorun yaşayanlar okulları üzerinden gerekli desteği alabilmektedir bunun yanında MEB kayıt sorgulama yapmak istediğinizde aldığınız sonuç eviniz çok uzakta ya da sizin için iyi bir seçim değilse bu konu hakkında da itirazda bulunabilirsiniz.
MEB KAYIT SORGULAMAK İÇİNLeave a Reply

Your email address will not be published.


*