MAHKEME DAVA DOSYASI SORGULAMA

Günümüzde boşanmalar, kredi kartı borçları başta olmak üzere birçok nedenden hakkınıza dava açılmış olma ihtimali vardır. Tarafınıza bir dava açılması halinde evinize bildirim gönderilecektir. Fakat adresiniz değişmişse bildirimin size ulaşması mümkün olmayacaktır. Bu nedenle mağdur olmamanız için araştırma yapmanız doğru olacaktır. Peki bunu nasıl yapacaksınız?

Bunun için izleyebileceğiniz bazı yollar vardır. Adınıza açılmış bir dava dosyası bulunup bulunmadığını, devam eden davanızın sonuçlanmış olup olmadığını, mahkemenizin hangi tarihte olduğu gibi bilgileri mahkeme dava dosyası sorgulama işlemi sayesinde saniyeler içinde öğrenmeniz mümkün. Adalet bakanlığı vatandaşların bu hizmetten kolaylıkla yararlanabilmeleri için bir hizmet sunmuştur.

Mahkeme dava dosyası sorgulama işleminden yararlanabilmeniz için e-devlet şifresi, e-imza, mobil imza ve e-devlet üzerinden UYAP (Ulusal Yargı Ağı Projesi)  portalına bağlanarak hakkınıza açılan davaları, önceden açılmış davalar varsa sonucunun ne olduğunu, hangi tarihe ertelendiğini kolayca öğrenebilirsiniz. Bunun dışında T.C. kimlik numaranızla da mahkeme dava dosyası sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken UYAP portalı üzerinden T.C. kimlik numaranızla giriş yapmak. Bu sorgula sayesinde de adınıza açılan dosyaları inceleyebilirsiniz.

MAHKEME DAVA DOSYASI SORGULAMA İÇİN: TIKLAYINIZ

UYAP VATANDAŞ GİRİŞİ İÇİN: TIKLAYINIZ

3 Comments Posted

  1. Ayvalik asliye hukuk mahkemesinden yaklasik iki yildan buyana tanimadigim bir kisinin olumu nufusa bildirilmemis kisi oldumu kaldimi bilinmiyor kisinini ailesini aradim buldum sanki adami onlar oldurmus gorunuyor kaciyorlar bagli oldu izmir bornova cumhuriyt savciligina kendim ve kayip kisinin kiz kardesiyle beraber sikayet ettik savcilik bu kisinin karisi akibeti ni biliyor ama bunlari sorguya almiyor ayrica bagli bulundugu koyun jandarmasina sikayet dilekcesi yazdik hic ilgilenen yok ne yapacagimizi bilemiyoruz bu adami resmen oldurmusler sikayet ettigimiz halde ilgilene yok

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*