KYK YURT SONUÇLARI SORGULAMA


Üniversiteye başlayan ve üniversitenin yurtlarında kalmak isteyen kişilerin Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yönetilen yurtlar için başvuru yapması gerekmektedir. Sınav zamanlarda açılan başvuru zamanlarında Kredi ve Yurtlar Kurumu’na yapılacak olan başvurular ile kişiler yurtlarda kalmaya hak kazanabilmektedir. Bunun için başvuru yapılarak başvurunun takip edilmesi gerekmektedir. Başvuru sonucunu öğrenmek isteyen kişiler KYK yurt sonuçları sorgulama yapması gerekmektedir.
KYK Yurt Başvuru
Kredi ve Yurtlar Kurumu’na yurt için başvuru yapmak isteyenlerin başvuru sonrasında evrakları ile birlikte bizzat gitmesi gerekmektedir. Kurum tarafından istenen evraklar ise şöyledir;

  • Yurda kayıt yaptırmak için önceliği olan kişilerin durumlarını gösteren belge
  • 4 adet vesikalık fotoğraf (Son 6 ay içerisinde çekilmiş olması gerekmektedir. )
  • Engelli anne ve babaları olan kişilerin bu engelli durumlarını bildiren rapor
  • Kayıt için ve verilecek belgeler için yapılması gereken ödemeler ve dekontları
  • Aynı okulda okuyan kardeşler için kardeş durumunu gösteren belge

Yurtta kalmaya hak kazanan kişilerin bu belgeler ile birlikte başvuru yapması yeterli olmaktadır. Bu sayede gerekli kayıt işlemleri yapılarak, kişilerin yurtlarda kalması için gereken tüm işlemler yapılacaktır.
Başvuru Sonucu Sorgulama
Yukarıdaki adımlara geçmeden önce KYK Yurt Sonucu Sorgulama yapılarak, başvuru sonucunun onaylanmasına bakılmalıdır. Başvuru onaylandıktan sonra yukarıdaki belgeler ile birlikte kuruma başvuru yapılması yeterli olacaktır. Başvuru işlemleri kısa sürede tamamlanarak, kişilere gerekli evraklar teslim edilmektedir.
KYK YURT SONUÇLARI SORGULAMAK İÇİN


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*