KOSGEB DESTEĞİ SORGULAMA


Türkiye’de KOSGEB tarafından sunulan destekler pek konuda kişilerin daha kolay bir şekilde işlem yapmasını ve özellikle ticari hayata atılmasını sağlamaktadır. Farklı alanlara yönelik sunulan destekler kişilerin KOSGEB aracılığıyla işlemlerini yürütmesi hem para alınması hem de KOSGEB sayesinde daha fazla imkana sahip olunması sağlar.

KOSGEB tarafından sunulan desteklerden yararlanmak isteyen kişilerin bu konuda tüm şartları sağlaması gerekmektedir. Konuyla ilgili bilgi almak isteyen kişiler direkt resmi internet sitesi üzerinden incelemeler yapabilmektedir. Yapılacak incelemelerde kişilerin başvuru şartlarını taşıdığı tespit edilirse konuyla ilgili müracaat yapılabilir ve KOSGEB tarafından sunulan desteklerden yararlanma imkanı elde edilebilir. KOSGEB aracılığıyla sunulan hizmetlerde kişilerin her zaman destek alabilmesi mümkün olduğundan dolayı tek kriter şartların sağlanmasıdır. KOSGEBkişiler tarafından şartlara yönelik yapılacak hazırlıklar ile birlikte sizler de kendi projenizi uygun hale getirebilir ve ardından bu imkanlardan yararlanma hakkı elde edebilirsiniz.

KOSGEB Başvuru Sorgulama

KOSGEB için başvuru yapan kişilerin başvuru durumunu sorgulaması için e devlet üzerinden sorgulama yapması yeterli olacaktır. E devlet aracılığı ile yapılacak sorgulamalar sayesinde kişilerin kolay bir şekilde başvuru durumunu sorgulaması ve güncel bilgileri öğrenmeleri mümkün olacağından dolayı sorunsuz bir şekilde hizmetlerden yararlanabilirsiniz. E devlet sorgulama işlemlerinde kişilerin e devlet üyeliğinin olması gerekmektedir ve üyelik olmadan herhangi bir şekilde sorgulama yapılamaz.

Bu nedenle sorgulama yapmak isteyen kişilerin mutlaka e devlet üyeliğiyle sisteme giriş yapması ve ardından sorgulama yaparak durumunu incelemesi gerekmektedir. Ücretsiz bir şekilde sunulan hizmetler sayesinde istediğiniz zaman sorgulama yolu ile bilgi alabilmeniz mümkün olmaktadır. Üstelik e devlet tarafından mobil uygulama da oluşturulduğundan dolayı kişilerin mobil uygulamayı kullanarak da aynı şekilde bilgi alabilmesi ve işlemlerini cep telefonları aracılığı ile yapabilmesi mümkündür. Bu açıdan iki farklı seçeneği de kullanabilir ve ihtiyacınız olan tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/isletme-durum-sorgulama ile sorgulama yapılabilir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*