KIYI EMNİYETİ AMATÖR TELSİZCİLİK SINAV DURUM SORGULAMA


Amatör Telsizcilik, ülkemizde pek çok kişinin istediği bir görevdir ve bu konuda Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü tarafından gerekli işlemler yürütülmektedir. Gerek belgelerin verilmesi gerekse de amatör telsizcilik sınavları ile ilgili düzenlemeleri yapan Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, internet sitesi üzerinden bilgilendirme yapmaktadır. Bu sayede amatör telsizcilik için başvuru yapmak ve amatör telsizcilik belgesi almak isteyen kişilerin Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü sitesini takip ederek başvuru zamanını kaçırmaması gerekmektedir. Sınava giren kişiler kıyı emniyeti amatör telsizcilik sınav durum sorgulaması yaparak sınav sonucu öğrenmesi de mümkündür.
Amatör Telsizcilik Belgesi Alma
Amatör Telsizcilik için sınava giren ve sınavı kazanan kişiler Amatör Telsizcilik belgesi almaya hak kazanmaktadır. Bu belgenin teslim edilmesinde bazı prosedürler takip edilmektedir. Buna göre aşağıdaki şartları taşıyan kişilere Amatör Telsizcilik belgesi teslim edilir.

  • C. kimlik numarası ve kimlik fotokopisi verenler
  • Sabıka kaydı
  • Son altı ayda çekilen vesikalık fotoğraf
  • Amatör Telsizcilik belgesi için ödenen ücretin dekontu
  • 18 yaşından küçük olanlar için veli onayı

Bu işlemleri tamamlayan kişilere Amatör Telsizcilik belgesi verilmektedir. Bunun yanında evraklarında eksik olan kişilerin herhangi bir şekilde Amatör Telsizcilik alması mümkün değildir. Bu kişiler sınavı kazansa dahi herhangi bir şekilde Amatör Telsizcilik alması mümkün olmadığı gibi bu kişilerin hakları iptal edilmektedir.
KIYI EMNİYETİ AMATÖR TEMSİLCİLİK SINAV DURUM SORGULAMAK İÇİN


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*