KIYI EMNİYETİ AMATÖR TELSİZCİLİK BELGE SONUÇ SORGULAMA


Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü tarafından ülkemizde amatör telsizcilik yapmak isteyenlere yönelik de hizmet sunulmaktadır. Bu kişilerin ilk olarak sınava girmesi ve bu sınavdan geçerli bir not alması gerekmektedir. Bu işlemlerin ardından kişilerin amatör telsizcilik için belge alması mümkün hale gelmektedir. Belgenin verilmesi ile birlikte kişiler amatör telsizcilik yapabilmektedir.
Amatör telsizcilik belgesi
Amatör telsizcilik belgesi almak için Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’nün internet sitesi takip edilmelidir. Bu site üzerinden gerek sınavlarla ilgili gerekse de sınav tarihleri ile ilgili tüm duyurular yapılmaktadır. Bu sayede amatör telsizcilik ile ilgili gerekli işlemler zamanında yapılabilmektedir. Bunun yanında bu tür konularda tüm bilgiler de yine Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü tarafından yapılmaktadır. Bu doğrultuda bu konularda eksik bilgileriniz varsa ve bilgi edinmek istiyorsanız Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.
Amatör telsizcilik belge sonuç sorgulama
Sınav sonrasında açıklanan tarihten itibaren sınav sonuçları Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü sitesinde duyurulmaktadır. Bu nedenle sınava giren kişilerin sınav açıklanma tarihinden itibaren takip ederek site üzerinden bilgi alması gerekmektedir. Sınavı geçen kişiler, kalan işlemleri de yerine getirerek amatör telsizcilik belgesine sahip olabilmektedir. Bu doğrultuda tüm işlemlerin tek bir yerden yapıldığı amatör telsizcilik ile ilgili işlemleri sizler de kolayca yapabilirsiniz.
KIYI EMNİYETİ AMATÖR TELSİZCİLİK BELGE SONUÇ SORGULAMAK İÇİN


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*