KGS SORGULAMA

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen ve Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından uygulamaya koyulan yeni köprü ve otoyol geçiş sistemi ile KGS tümüyle yerini HGS’ ye bıraktı. Yapılan çalışma ile birlikte KGS gişeleri, HGS gişelerine çevrilerek araçların çok daha hızlı ve seri bir şekilde otomatik olarak gişelerden geçmeleri sağlandı.
KGS Sorgulama Yapılabiliyor mu?
Bu sayede hem trafiğin rahatlaması hem de araç sürücülerinin daha pratik bir şekilde geçiş işlemlerini gerçekleştirebilmeleri sağlanıyor. Bu yüzden artık KGS sorgulama işlemi yerine HGS sorgulama işlemi yapılabiliyor. KGS’ den HGS’ ye geçiş sırasında KGS bakiyesi HGS’ ye aktarılıyor. Bu aktarım esnasında KGS kalan bakiyenizi de öğrenebilirsiniz.
KGS sorgulama işlemi ile kalan bakiyenizin ne kadar olduğunu artık HGS bakiye sorgulama işlemiyle öğrenebilirsiniz. PTT resmi web sitesinde bulunan HGS müşteri hizmetleri sayfasına üye olmanız gerekiyor. Üyelik işlemi sırasında TC kimlik numarası veya vergi numarası, e posta’ nın yanı sıra bir şifre belirmeniz gerekiyor. Güvenlik kodu doğrulaması ile üye olmanızın ardından belirlediğiniz şifre ve verdiğiniz e posta adresi ile HGS online işlem merkezine girebilir ve bakiyenizi en güncel durumu ile öğrenebilirsiniz.
HGS SORGULAMA İÇİN:Leave a Reply

Your email address will not be published.


*