KARAYOLLARI KAPALI YOL SORGULAMA

Ülkemizdeki yolların genel durumu ve bakımı ile ilgilenen, yetkilendirilen kurum olan Karayolları Genel Müdürlüğü, vatandaşların daha rahat ve güvenli bir şekilde yolculuk yapması için sürekli çalışmaktadır. Şehirlerarasındaki yollarda sürekli denetim yaparak gerekli düzeltmeleri yapan Karayolları Genel Müdürlüğü, internet üzerinden de bu konuda hizmet vermektedir.
Yol durumunu öğrenme
Karayolları Genel Müdürlüğü, resmi sitesi üzerinden anlık bildirimler yapmaktadır. Bu sayede yol durumları ile ilgili bilgi almak isteyen sürücüler, site üzerinden bu konuda yardım alabilmektedir.  Tüm ülke genelinde alt birimler ile çalışan ve her birimin kendine bağlı, bakmakla yükümlü olduğu yollar bulunduğundan dolayı işler çok daha kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Bu iş paylaşımı sayesinde de herhangi bir aksaklık yaşamadan olası sorunlara müdahale edilebilmektedir. Bu doğrultuda Karayolları Genel Müdürlüğü internet sitesi üzerinden oldukça aktif bir bilgi paylaşımı bulunmaktadır. 1. Bölge, 2. Bölge olarak iş paylaşımı yapan Karayolları Genel Müdürlüğü,  yollar hakkında bilgiyi de bu şekilde vermektedir.
Kapalı yol sorgulama
Bu doğrultuda yola çıkacak olan vatandaşlar yollarla ilgili bilgi almak için Karayolları Genel Müdürlüğü internet sitesinden yararlanabilir. Sitede bulunan Karayolları Genel Müdürlüğünden Bildirilen Kapalı Yollar Listesi aracılığı ile kaza, hava şartları gibi çeşitli sebeplerle kapanan yolları öğrenebilirsiniz. Liste her zaman güncel ve ayrıntılı bir şekilde tutulduğundan dolayı güvenlidir.
KARAYOLLARI KAPALI YOL SORGULAMAK İÇİN

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*