İSTANBUL NÖBETÇİ ECZANE SORGULAMA

Ülkemizde hizmet veren eczaneler, belli bir takvime göre nöbetçi kalarak gün boyunca hizmet vermektedir. Bu sayede acil durumlarda ve ilaç gerektiren hallerde bu nöbetçi eczaneler sayesinde ilaç temin etmek kolaylaşmaktadır. Bu doğrultuda nöbetçi listesini takip etmeniz gerekir. Bu sayede olası acil durumda nöbetçi eczaneye ulaşmanız mümkün olacaktır. Her il de ayrı şekilde planlanan bu nöbetçi eczane sistemi İstanbul’da İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü tarafından bilgilendirme yapılmaktadır.
Nöbetçi eczane
İstanbul’da yaşayan vatandaşlar, İstanbul’daki nöbetçi eczaneleri öğrenmek için İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’nün internet sitesinden yararlanabilmektedir. İnternet sitesi üzerinden güncel listelerin sürekli yayınlanması ile birlikte her gün hangi eczanenin nöbetçi olduğunu, adresinin ve telefonlarının ne olduğunu öğrenebilirsiniz. Bu sayede ihtiyaç duyduğunuz anda bu nöbetçi eczaneye ulaşabilirsiniz.
Nöbetçi eczane öğrenme
Nöbetçi eczane öğrenmek için İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’nün sitesinde y er alan nöbetçi eczane listesine bakmanız yeterli olacaktır. Bu bölümde yer alan takvim üzerinden hangi tarihteki nöbetçi eczaneleri öğrenmek istediğinizi belirlemeniz yeterli olacaktır. Bu sayede belirlediğiniz tarihte nöbetçi olacak eczaneleri öğrenebilir ve bölgenize en yakın olan eczaneyi tespit ederek bu eczane üzerinden hizmet alabilirsiniz. Nöbetçi eczanelerin çalışma saatleri akşam 19.00’dan itibaren başlayarak diğer gün 9.00’a kadar sürmektedir. Ertesi gün 9.00’dan itibaren diğer eczaneler de açılmaktadır.
İSTANBUL NÖBETÇİ ECZANE SORGULAMAK İÇİNLeave a Reply

Your email address will not be published.


*