İŞKURA OLAN BORCU SORGULAMA

Ülkemizde istihdamın artması açısından devlet tarafından İŞKUR adlı kurum oluşturulmuştur. Bu kurum aracılığı ile işverenler ile çalışanlar bir araya getirerek hem iş bulma hem de eleman bulma konusunda aracılık edilmektedir. Ülkemizdeki işsiz vatandaşlar bu kuruma başvuru yaparak iş bulma konusunda daha kolay bir şekilde sonuca gidebilmektedir. Bu noktada kişilerin İŞKUR üzerinden aldığı hizmetler sonucunda borcu da oluşabilmektedir. Bu tür durumlar için internet üzerinden yardım almak mümkündür. İŞKUR borcu olan kişiler için internet üzerinden İŞKUR’a olan borcu sorgulama yaparak bilgi alabilir ve İŞKUR ile ilgili diğer konularda sorgulama yapabilirsiniz.
İŞKUR imkanları
İŞKUR kişilerin iş sahibi olmasını yanında meslek öğrenme konusunda da yardımcı olmaktadır. Bunun için meslek kursları açan İŞKUR, bu konuda istekli olan kişilere yardımcı olarak onları bir meslekte uzman yapmaktadır. Bunun için açılan kurslara başvuru yapmanız yeterli olacaktır. Bu sayede başka bir alanda kariyer yapma şansına sahip olabilirsiniz.
İŞKUR borç sorgulama
İŞKUR’a olan borç için E-Devlet sisteminden yararlanabilirsiniz. Burada bulunan İŞKUR Genel Müdürlüğü menüsündeki İŞKUR’a Olan Borcu Sorgulama bağlantısı ile ilgili sorgulama ekranına gidebilir ve bu bölüm üzerinden sorgulama yapabilirsiniz. Sorgulama yapmak için E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Aksi halde sorgulama ekranına ulaşmanız sistem tarafından engellenecektir. Giriş yaptıktan sonra sisteme ilgili bilgileri girerek İŞKUR borcunuzun olup olmadığını öğrenebilirsiniz.
İŞKURA OLAN BORCU SORGULAMAK İÇİN:

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*