İNTERNETTEN TRAFİK CEZASI ÖDEME


Trafik cezaları konusunda internet üzerinden yardım alarak borç öğrenme ve borç ödeme yapabilmeniz mümkündür. Bu konuda internet üzerinden hizmet veren Emniyet Genel Müdürlüğü sitesini ve Gelir İdaresi Başkanlığı’nın online ödeme sistemini kullanabilirsiniz. Bu sayede vergi dairesine gitmenize gerek kalmadan tüm işlemlerini halledebilirsiniz.
Trafik cezası sorgulama
Trafik cezası sorgulamak için Emniyet Genel Müdürlüğü’nün internet sitesini kullanabilirsiniz. Bu sayede plakanıza yazılan trafik cezalarını internet üzerinden öğrenebilirsiniz. Bunun için siteye girdikten sonra isim, soy isim, T.C. kimlik numarası ve doğum yılı gibi bilgilerinizi girmeniz yeterli olacaktır. Bu sayede adınıza herhangi bir ceza olup olmadığı bu sayede öğrenebilirsiniz. Eğer bu sorgulama sonucunda adınıza herhangi bir ceza olduğunu öğrenirsiniz, bunu yine internet üzerinden ödeyebilirsiniz. Fakat bunun için Gelir İdaresi Başkanlığı’nın internet sitesini kullanmanız gerekmektedir.
Trafik cezası ödeme
Gelir İdaresi Başkanlığı’nın internet üzerinden oluşturduğu internet vergi dairesi üzerinden araç cezalarınızı ödeyebilirsiniz. Bunun için sorgulama ekranında plaka, T.C. kimlik numarası ve araç tescil tarihini girmeniz gerekir. Bunun ardından cezalarınız listelenecek. Bu cezalarınızı seçerek internet üzerinden ödeyebilirsiniz. Kredi kartı ile ödeme yapıldığından dolayı sadece kredi kartınızı kullanabilirsiniz.
Tüm bu hizmetler sayesinde internet üzerinden trafik cezalarınız ile ilgili tüm işlemleri yapabilirsiniz.
İNTERNETTEN TRAFİK CEZASI SORGULAMAK İÇİN
İNTERNETTEN TRAFİK CEZASI ÖDEMEK İÇİN


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*