İBB TRAFİK YOĞUNLUK HARİTASI


İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan trafik yoğunluk haritası sistemi kişilerin trafik ile ilgili güncel yol durumunu öğrenmesini sağlamaktadır. İBB trafik yoğunluk haritası hem internet sitesi üzerinden hem de mobil uygulamalar aracılığıyla hizmet etmektedir. Kişilerin en uygun seçeneği tercih etmesi ve hizmetlerden yararlanması yeterli olacaktır.

Sunulan hizmetler sayesinde kişilerin kolay bir şekilde bilgi alabilmesi ve özellikle trafiğe çıkmadan önce uygun ve bu yolları tercih ederek erişim sağlaması büyük bir avantaj sağlamaktadır. İstanbul trafiği çok yoğun olduğu dönemlerde kişilerin saatler boyunca yollarda kalmasına neden olduğu gibi İBB trafik yoğunluk haritası üzerinden yapılacak incelemeler ile birlikte uygun bir rotanın belirlenmesi trafikte saatler kazandıracaktır. Bu nedenle uygulamanın kullanılması sürekli belediye tarafından önerilmektedir. Ücretsiz bir şekilde sunulan bu hizmetler sayesinde kişilerin ihtiyaç duyduğu tüm bilgilere ulaşabilmesi ve sunulan online hizmetler aracılığıyla ihtiyaçlarını karşılaması oldukça kolaydır. İnternet üzerinden yapılan işlemlerde kişilerin yoğunluk ile ilgili her yolda bilgi olabilmesi mümkündür. Yapılacak online işlemler sayesinde kişiler en uygun yolu belirleyecek ve bu yolun üzerinden yolculuğu sürdürme imkanı elde edecektir.

Kişilerin mobil uygulamayı telefonlarını yüklemesi büyük bir avantaj sağlayacaktı. Bu sayede mobil olarak yola çıkılan dönemde de trafik kontrolü sağlanarak kolay bir şekilde daha az yoğunluğu bulunan yollara giriş yapılabilecek ve böylece İstanbul içindeki ulaşım sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebilecektir. Trafik yoğunluğu konusunda kişilerin güncel ve kesin bilgi alabileceği uygulama İstanbul’da pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Ücretsiz olarak sunulan hizmetler sürekli güncellenmekte ve trafik yollar ile ilgili pek çok bilgiye erişim sağlanabilmektedir. tkm.ibb.gov.tr adresinden işlem yapılabilir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*