HGS CEZASI NEREYE ÖDENİR?

HGS ülkemizde kullanılan ve pek çok araç sahipleri tarafından tercih edilen bir geçiş sistemidir. HGS sayesinde bekleme yapmadan gişelerden geçmek mümkündür. Fakat bunun için abonelik işlemlerinin tamamlanması gerekmektedir. PTT üzerinden bu işlemleri kolay bir şekilde halledebilirsiniz.

13
HGS cezası nedir?
HGS sistemini kaçak olarak kullanan kişiler için HGS cezası kesilmektedir. Geçiş noktalarındaki elektronik denetleme sistemleri sayesinde gişelerden kaçak geçiş yapan tüm araç sahipleri kolaylıkla tespit edilebilmektedir. Bu durumda da bu kişilere kaçak HGS geçiş cezası verilmektedir. Bu kişilerin cezalarını ödemesi gerekmektedir. Özellikle abone olmayan kişilerin HGS aboneliği yapması durumunda cezaların iptal olması da söz konusudur.
HGS cezası ödeme
HGS cezası olan kişilerin bu cezalarını ödemesi için pek çok yöntem bulunmaktadır. Bunlardan en çok tercih edileni PTT’dir. PTT, HGS işlemlerinde tek yetkili kurum olsa da ödeme ve bakiye yükleme gibi işlemlerde bankalar da aracı olabilmektedir. Fakat HGS için PTT tarafından hazırlanan özel sayfalar üzerinden HGS aboneliği üzerinden üye olan kişiler, tüm bu işlemlerini online olarak yapabilmektedir. Bu nedenle HGS cezalarını ödemek için PTT’nin bu sisteminden yararlanmak mümkündür. Ayrıca HGS cezanızı bilmiyorsanız da yine PTT’nin bu sitesi üzerinden HGS cezanızın ne kadar olduğunu, HGS abonelik bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.
PTT ÜZERİNDEN HGS CEZASI ÖDEMEK İÇİN

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*