HASTANE RANDEVU


Kişilerin devlete bağlı sağlık kurumlarında hizmet alabilmesi ve tedavi olabilmesi için mutlaka internet üzerinden randevu almalıdır. Kişilerin online olarak hastane randevu alabilmesi sayesinde tedavi olmak için gerekli olan tüm işlemler yapılmış olacak ve ardından sağlık kurumuna gidilerek randevu dahilinde sağlık tedavisi alınabilecektir. Kişilerin herhangi bir sorun yaşamadan randevu alabilmesi adına mutlaka internet üzerinden üyelik açması gerekmektedir. Üyelik açıldıktan sonra ise kişiler bu üyelik üzerinden istediği zaman randevu alma imkânına ahip olacaktır.

Randevu Alma İşlemleri

Hastane randevu alma işlemlerinde ücret ödemeden kişiler ihtiyaç halinde randevu alarak tedavi olma imkânına sahiptir. Sizler de randevu almadan önce mutlaka internet üzerinden sorgulamalar yaparak uygun bir randevu belirlemeli ve bu tarih için kendinize randevu almalısınız. İnternet üzerinden sunulan işlemlerden yararlanamayan ve randevu alamayan kişiler için diğer bir seçenek telefondur. Alo 182 üzerinden yapılan görüşmeler ile birlikte kişiler kolay bir şekilde telefon ile randevu alma imkânına sahip olacaktır. Bu açıdan herhangi bir sorun yaşamadan kişiler kolay bir şekilde randevu alarak ihtiyaçlarını karşılayabilir.

Merkezi Hekim Randevu Sistemi üzerinden alınan randevular da kişiler herhangi bir ücret ödemeden kolay bir şekilde randevu alabilir. Randevu almak için kişilerin belirtilen üyeliği ihtiyacı olduğu gibi üyeliği olmayan kişilerin bir defaya mahsus üyelik alması yeterlidir. Alınan üyeliğin ardından ise bu üyelik doğrultusunda kişiler istediği zaman işlem yapma imkanına sahiptir. Kişilerin randevu konusunda dikkat etmesi gereken önemli detaylardan bir tanesi de randevuya gidilemeyecek durumda olunması halinde randevu iptalinin yapılmasıdır. Randevu iptal edilerek kişiler kolay bir başka bir vatnadaşın randevudan oluşan boşluktan yararlanarak randevu alabilmesini mümkün kılacaktır. Bu bakımdan sistem de doğru bir şekilde çalışacaktır. https://www.mhrs.gov.tr/ üzerinden işlem yapılabilir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*