GSS TESCİL KAYDI

Genel Sağlık Sigortası olarak adlandırılan ve herhangi bir güvencesi olmayan kişilerin sağlık hizmetlerinden yararlanmasını amaçlayan GSS uygulaması ile ilgili sorgulamalar internet üzerinden yapılabilmektedir. Bunun için Sosyal Güvenlik Kurumu üzerinden E-SGK platformu açılarak GSS tescil kaydı sorgulama hizmeti sunulmuştur. Bu sayede vatandaşlar GSS ile ilgili durum sorgulaması yapmak için bu bölümden yararlanabilmektedir.
GSS sorgulama
Sosyal Güvenlik Kurumu üzerinden GSS tescil kaydı sorgulaması için ilk olarak E-SGK’ya giriş yapılmalıdır. Bu giriş işlemlerinde kişinin T.C. kimlik numarası, doğum yılı, cilt numarası, doğum yeri gibi kişisel bilgiler girilmelidir. Bu bilgilerin girildiği kişi ile ilgili işlemler yapılabilmektedir. Bu nedenle kimin GSS sorgulaması yapılacaksa o kişini bilgilerinin girilmesi gerekmektedir. Giriş işlemlerinin ardından menü de yer alan borç görüntüle bölümüne tıklayarak buradaki Zorunlu GSS –Tescil kaydı ve borç dökümü bağlantısına tıklamanız gerekmektedir.  Bu bağlantı sayesinde GSS ile ilgili kişinin tüm durum bilgisi dökülmektedir. Bu sayfa üzerinden tüm bilgileri öğrenmeniz mümkündür.
GSS tescil kaydı sorgulama
Bu ekranda tescil kaydınızı sorgulayabilirsiniz. GSS kaydınızın olup olmadığının yer aldığı bu ekranda, GSS başlangıç tarihi yer almaktadır. Bu tarih, GSS kaydınızın olduğunu göstermektedir. Bunun yanında bitiş tarihi bölümünde herhangi bir tarih belirtilmemişse, GSS kaydınızın hala sürdüğü belirtilmektedir. Bu bilgilerin yanında GSS borcunuzun ne kadar olduğunu da öğrenebilirsiniz.
GSS TESCİL KAYDINIZI SORGULAMAK İÇİNLeave a Reply

Your email address will not be published.


*