GİB BORÇ SORGULAMA


Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından sunulan hizmetler sayesinde kişilerin kolay bir şekilde güncel borçları hakkında bilgi alabilmesi  mümkündür. Borç ile ilgili bilgi almak isteyen kişiler tarafından oluşturulan internet sayfasına giriş yaparak kolay bir şekilde borç sorgulamak gerçekleştirebilir ve bu doğrultuda aldığı bilgileri inceleyerek borç durumunu görüntüleyebilir. GİB borç sorgulama servisinde kişilerin mevcut tüm borçları listelenmektedir. Üstelik sorgulama yapan kişilerin borçları ile ilgili detaylı bilgilere sahip olabilmesi de mümkündür. Bu açıdan resmi borçları ile ilgili bilgi almak isteyen kişilerin internet üzerinden GİB borç sorgulama yapması yeterli olacak ve böylece kolay bir şekilde bilgi alınarak ihtiyaçlar karşılanabilecektir.

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından internet üzerinden sunulan hizmetlerde kişilerin ücret ödemeden işlem yapılabilmesi mümkündür. Yapılan sorgulamalar sonucunda vergi borcu ya da farklı borçlar listelenerek kişilerin konu ile ilgili bilgi alması sağlanmaktadır. Bilgisi dahilinde olmayan borçları hakkında sorgulama yapmak ve herhangi bir borcu olup olmadığını öğrenmek isteyen kişiler tarafından yapılan bu sorgulamalar sayesinde kişiler kolay bir şekilde ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Bu bakımdan sizler de borç hakkında bilgi almak için sadece Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından oluşturulan internet hizmetini kullanabilirsiniz.

İlgili servis sayesinde kişilerin ek bir işlem yapmasına gerek kalmadan sadece formu doldurması yeterli olacak ve böylece kolay bir şekilde bilgi alınabilecektir. Borç sorgulama işlemleri sonrasında borç ödemek isteyen kişiler yine hizmet ekranı üzerinden işlemleri devam edebilir. İnternet üzerinden yapılan ödemelerde kredi kartının kullanılması gerekir. Kredi kartı aracılığı ile yapılacak işlemlerde kişilere mevcut borçları kolay bir şekilde kapatılacak ve böylece kişiler sorunsuz bir şekilde resmi işlemlerini yapabilme imkanı elde edecektir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*