EMLAK VERGİ BORCU ÖDEME

Ev sahibi olan kişiler için her yıl düzenli olarak ödenmesi gereken emlak borcu bulunmaktadır. Bu emlak borcu vergi daireleri aracılığı ile alınmaktadır. İnternet üzerinde hazırlanan hizmetler sayesinde internet üzerinden de bu konuda yardım alabilmeniz mümkündür.
Emlak borcu sorgulama
Emlak borcu sorgulamak için Gelir İdaresi Başkanlığı’nın internet sitesinden yararlanabilirsiniz. Bu site üzerinden sadece emlak borcunuz değil, vergi ile ilgili tüm işlemlerinizi sorgulama yaparak öğrenebilirsiniz. Bu doğrultuda emlak borcunuz için de yine site üzerinde hazırlanan online işlemler bölümünden sorgulama yaparak emlak borcunuzun ne kadar olduğunu öğrenebilirsiniz.
Emlak borcu ödeme
Emlak borcunuzun ne kadar olduğunu öğrendikten sonra Gelir İdaresi Başkanlığı’nın bu sitesi üzerinden yine ödeme yapabilmeniz mümkündür. Normalde belediyelerin tahsilat servisleri üzerinden de alınabilen emlak vergileri için internet üzerinden böyle bir hizmet alarak beklemenize gerek kalmadan emlak vergi borcunuzu kolayca ödeyebilirsiniz. Size bu konuda Gelir İdaresi Başkanlığı’nın resmi internet sitesi yardımcı olacaktır. Sorgulama ekranlarındaki ilgili adımları takip ederek kısa süre içerisinde vergi borçlarınızı öğrenerek ödeme yapabilirsiniz. Sistemde ödeme yöntemi olarak kredi kartı kabul edilmektedir. Kredi kartınız aracılığı ile yapacağınız ödemeler ile hiçbir şekilde bekleme ve kuyruk derdi yaşamadan internet üzerinden tüm borcunuzu ödeyebilirsiniz. Üstelik ödeme yaptıktan sonra sistem tarafından dekont da verilmektedir. Bu dekontu çıkartarak olası sorunlarda kanıt olarak dahi gösterebilirsiniz.
EMLAK VERGİ BORCU ÖDEMEK İÇİNLeave a Reply

Your email address will not be published.


*