Emekli Sicil No Başvurusu


Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesinde bulunan Emekli Sandığı sigorta koluna bağlı olan vatandaşlar, kurum tarafından belirlenmiş olan emeklilik şartlarını yerine getirmeleri durumunda emeklilik haklarını elde edebilmektedirler. Bu kapsamda da Emekli Sandığı yani 4C emeklisi olan vatandaşlar için emekli sicil no başvurusu yapmak isteyen kurum ya da kuruluşlar tarafından emekli sicil no almak için bir başvuru formu doldurulması gerekmektedir.

Emekli Sicil No Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çünkü emekli sicil açma işlemi Emekli Sandığı kanuna tabi olan kurum ya da kuruluşlar bünyesindeki ilgili birimler tarafından yapılması gerekiyor. Emekli sicil no başvurusu için öncelikle doldurulması gereken emekli sicil no açma başvurusu formunu dolduran kurumlar, bu başvurularını internet ortamından da kolayca yapabilme olanağına sahip olabilmektedir.

Sosyal Güvenlik Kurumu  adresinden kolaylıkla kurum ya da kuruluşlar kendilerine Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından iletilmiş olan kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek emekli sicil no açma işlemlerini kolaylıkla internetten yapabilme olanağına sahip olabilmektedirler.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*