EMEKLİ SANDIĞI MAAŞ SORGULAMA


Sosyal Güvenlik Kurumu çatısı altında bulunan Emekli Sandığı mükellefleri artık sigortaları ile ilgili işlemlerinde internet kolaylığına ulaşabiliyor. Modern çağda yeni nesil teknolojik şartların sağladığı imkanlar sayesinde artık pek çok alanda olduğu gibi SGK işlemlerinde de vatandaşlar büyük bir kolaylıktan yararlanabiliyor.
Özellikle de sigortalıların işlemlerini daha hızlı ve daha kolay şekilde yapabilmeleri gibi konularda sağladığı yeni nesil online hizmet uygulamaları ile SGK, vatandaşların sigorta ve emeklilik gibi mükellef işlemlerini daha kolay ve daha hızlı yapabilmelerine yardımcı oluyor. Bu konuda SGK’ nın resmi web sitesinde bulunan e hizmetler sayfasındaki e sgm uygulaması ile kolayca Emekli Sandığı sorgulamalarınızı yapabilirsiniz.
Emekli Sandığı Maaş Sorgulama Şifresiz
Emekli Sandığı maaş sorgulama yapabilmek için bu e sgm uygulamasında TC kimlik numarası, doğum tarihi, nüfusa kayıtlı olduğunuz ile ve cilt numarası bilgilerinizi doğru ve eksiksiz olarak girmenize gerekiyor. Bu bilgilerinizi girdikten sonra sayfada bulunan güvenlik kodu doğrulmasını da ilgili yere yaparak, bilgileri sorgula seçeneğine tıklamalısınız.
Bu sorgulama işlemi sırasında herhangi bir şifre girmenize gerek bulunmuyor. Emekli Sandığı maaş sorgulama için açılan sigorta ve emeklilik bilgileri ekranında emekli seçeneğine tıklamanız ve bu kategorinin altında bulundan 4C emekli aylık bilgisi seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Burada tüm ödeme dökümü, kesintiler ve net maaş ödemesi gibi tüm Emekli Sandığı maaş bilgilerinize ulaşabilirsiniz.
EMEKLİ SANDIĞI MAAŞ SORGULAMA İÇİN:


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*