EMEKLİ SANDIĞI 4C TESCİL KAYDI

Emekli sandığına bağlı olarak çalışan kişiler, 4C statüsünde gösterilmektedir. 4C olarak yapılması gereken işlemler internet üzerinden de yapılabilmektedir. Bu nedenle emekli sandığına bağlı olarak çalışan kişiler, internet üzerinden sunulan 4C sorgulamalarından yararlanarak 4C ile ilgili emekli sandığı 4C tescil kaydı gibi tüm işlemlerini yapabilmektedir.
4C sorgulama
4C sorgulamaları için E-SGK hizmetinden yararlanmanız gerekmektedir. bunun için ilk olarak Sosyal Güvenlik Kurumu’nun hizmeti olan E-SGK sayfasındaki giriş bilgilerini doldurmanız gerekmektedir. bu sayede E-SGK sorgulama ekranlarına giriş imkanınız olacaktır. bunun için T.C. kimlik numarası, doğum yılı, doğum yeri, cilt numarası ve güvenlik kodu gibi sistem tarafından istenen bilgilerin girilmesi gerekmekteidr. Bu noktada dikkat edilecek olan husus, kimin 4C sorgulaması yapılacaksa, o kişinin kimlik bilgilerinin girilmesidir. Aksi halde, kişinin bilgilerine ulaşım mümkün olmayacaktır.
Tescil kaydı sorgulama
E-SGK sistemine giriş yaptıktan sonra menüdeki tescil bağlantısına tıklayarak açılan menüden seçim yapmanız gerekmektedir. 4C’li olarak çalışan kişiler, 4C tescil kaydı – çalışan, emekli olan kişiler ise 4C tescil kaydı – emekli yazısına tıklamalıdır. Bu tıklamanın ardından kişinin 4C ile ilgili tüm dökümü yapılacak bilgi verilecektir. Bunun yanında sadece 4C tescil kaydı  değil, hizmet dökümü, sigorta borç bilgileri, GSS işlemleri ve provizyon bilgisi gibi tüm işlemleri de E-SGK üzerinden yapabilirsiniz.
EMEKLİ SANDIĞI 4C TESCİL KAYDI SORGULAMAK İÇİNLeave a Reply

Your email address will not be published.


*