EMEKLİ MAAŞI SORGULAMA


Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesinde bulunan SSK, BağKur veya Emekli Sandığı sigortalarının herhangi birisinden emekli olan emekli vatandaşlarımız, maaşları ile ilgili sorgulamalarını internette yapabiliyor. Emekli olan vatandaşların aldıkları maaşlarına ilişkin bilgi alabilmeleri için Sosyal Güvenlik Kurumu resmi web sitesinde bulunan e sgm uygulaması ile büyük bir kolaylığı emekli vatandaşlarımıza sunuyor.
Üstelik bu e sgm uygulaması üzerinden emekli maaşı sorgulama yapabilmeniz için herhangi bir şifre girmenizde gerekmiyor. Bu uygulamada sadece sizden istenen kişisel kimlik bilgilerinizi girmeniz emekli maaşı bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. Uygulamada sizden istenen TC kimlik numarası, doğum tarihi, nüfus il ve cilt numarası bilgilerinizi doğru ve eksiksiz girmeniz gerekiyor.
Emekli Maaşı Sorgulaması Nereden Yapılıyor?
Bu bilgileri girdikten sonra emekli maaşı sorgulama işleminiz için güvenlik amaçlı olarak istenen güvenlik kodu resmindeki karakterleri ilgili yerine yazarak, doğrulamasını yapabilir ve bilgileri sorgula seçeneği ile emeklilik bilgilerinize ulaşabilirsiniz.
Emeklilik bilgilerinizin bulunduğu sayfa içerisinde emekli maaşınızın detaylarını öğrenebilmek için sayfadaki emekli kategorisinde bulunan 4A, 4B ve 4C emekli aylık aylığı seçeneklerinden bağlı bulunduğunuz sigorta koluna göre seçeneğe tıklayarak, tüm ayrıntılarıyla güncel maaş bilgilerinizi görebilirsiniz.
EMEKLİ MAAŞI SORGULAMA İÇİN:


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*