Emekli Aylığım Ödeniyormu?


Sosyal Güvenlik Kurumu interneti oldukça etkin olarak kullanan devlet kurumlarının başında geliyor. Özellikle vatandaşların daha modern hizmet alabilmesi amacı ile Sosyal Güvenlik Kurumu, internetin avantajlarını en başarılı şekilde kullanarak, vatandaşlara online hizmetler sunuyor. Bu durumda vatandaşların emeklilikleri ile ilgili olan işlemlerini birkaç dakika içerisinde, kolay şekilde yapabilmesine olanak sağlıyor.

Emekli Aylığımı Nereden Sorgulayabilirim?

SSK emeklisi olan vatandaşlar internetten sadece birkaç işlem işe emekli aylığım ödeniyor mu sorularına en güncel ve en doğru yanıtları alabilme olanağına sahip olabilmektedirler. Bu kapsamda da internette bulunan Sosyal Güvenlik Kurumu online hizmet uygulaması olan e-sgm sorgu ekranından şifresiz olarak emekli maaşının ödenip ödenmediği kontrol edilebilmektedir.

Bunun için vatandaşlar e-sgm online sorgulama ekranında T.C. kimlik numarası, doğum tarihi, nüfusa kayıtlı olunan il ve cilt numarası gibi kimlik bilgilerini girerek, en güvenli şekilde emekli aylığım ödeniyor mu sorularına en güncel yanıtları kolayca alabilmektedirler. Bu e-sgm sorgulama uygulaması üzerinde alınan tüm bilgiler en güncel şekildedir.

Emekli Aylığı Sorgulama  İçin : Lütfen


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*