EDS CEZASI SORGULAMA

Trafiğe çıkan araçların hatalı davranışlarını belirlemek için EDS sistemlerine geçilmiştir. Teknolojinin yardımı ile birlikte bu konuda trafikte denetimi çok kolay hale getiren EDS cihazları aracılığı ile hatalı olan araç sürücülerine cezalar da kolay bir şekilde kesilebilmektedir. Kesilen bu cezalar, araç sahiplerinin ev adreslerine tebliğ edilmektedir. Bu konuda internet üzerinden de trafik cezası öğrenmek, sorgulamak mümkündür.
EDS nedir?
EDS, elektronik denetleme sisteminin kısaltması olarak kullanılmaktadır. EDS sistemleri, yolların belirli bölgelerin kurulmaktadır. Bu sayede kırmızı ışık ihlali, yaya geçidi ihlali, hız ihlali gibi durumlar kolay bir şekilde tespit edilebilmektedir. EDS sistemleri görüntülü olarak da çalıştığı için hata yapan kişinin anlık görüntüsü de alınmaktadır. Bu bir anlamda kanıt olarak da sayılmakta ve araç sahiplerinin bu konuda itiraz etmeleri sonucunda delili olarak gösterilmektedir.
EDS ceza sorgulama
Sadece EDS değil, trafikte aldığınız tüm cezaları internet üzerinden sorgulayabilirsiniz. Herhangi bir cezanız bulunuyorsa, bu konuda internet vergi dairesi üzerinden trafik cezalarınızı ödemeniz de mümkündür. Güvenli bir şekilde oluşturulan bu internet siteleri üzerinden kredi kartınız ile trafik cezanızı kolay bir şekilde ödeyebilirsiniz. Üstelik bu sayede herhangi bir şekilde kuyrukta beklemeniz, vergi dairelerine gitmeniz de gerekmeyecektir. Trafik cezanızı sorgulamak için Emniyet genel Müdürlüğü’nün sitesini, cezanızı ödemek için de Vergi Dairesi’nin sitesini kullanmanız yeterli olacaktır.
EDS CEZASI SORGULAMAK İÇİN  
EDS CEZASI ÖDEMEK İÇİNLeave a Reply

Your email address will not be published.


*