E DEVLET SABIKA KAYDI SORGULAMA

E devlet sistemini kullanarak artık adli sicil kaydınızı kolaylıkla internetten sorgulayabilirsiniz. Sabıka kaydınızı alabilmeniz e devlet sistemindeki bu Adalet Bakanlığı hizmeti ile artık çok daha kolay hale geliyor. Ancak diğer kamu hizmetlerinde olduğu gibi e devlet sabıka kaydı sorgulama işleminizi yapabilmeniz için e devlet sisteminde kimlik doğrulama yapmanız gerekiyor.
E Devlet Adli Sicil Kaydı Nasıl Sorgulanır?
Bu nedenle de e devlet şifrenizin bulunması gerekiyor. E devlet şifreniz yoksa size en yakın PTT şubesinden 2 TL gibi cüzi bir ücret karşılığında alabilirsiniz. E devlet şifreniz ve TC kimlik numaranız ile kimlik doğrulamayı yaparak e devlet sistemine girebilirsiniz. E devlet sistemindeki e hizmetler sayfasında bulunan Adalet Bakanlığı hizmetlerinden adli sicil kaydı sorgulama seçeneğine girmeniz gerekiyor.
Açılan ekranda yer alan maddeleri dikkatli bir şekilde okuduktan sonra onaylayarak, devam etmek için alt kısımdaki onay kutucuğunu işaretleyerek devam edebilirsiniz. Daha sonra ise adli sicil kaydı sorgulama formunda bulunan kurum türü, belgenin neden verileceği ve belgenin nereye verileceği gibi bilgileri girerek e devlet sabıka kaydı sorgulama işleminizi yaparak adli sicil kaydınızın güncel durumuna ilişkin belgenizi alabilir ve kolay bir şekilde yazıcıdan çıktısını alabilirsiniz.
E DEVLET SABIKA KAYDI SORGULAMA İÇİN:Leave a Reply

Your email address will not be published.


*