E-Devlet Kapısı ve Kişisel Bilgilerin Değiştirilmesi


E-Devlet Kapısı ve Kişisel Bilgilerin Değiştirilmesi

e-Devlet Kapısında , kişilerin adres bilgileri değiştirilememektedir.Ancak kişisel bilgilerim bölümünde İş Telefonu, Ev Telefonu,  Cep Telefonu, e-Posta ve mail bilgileri bulunur.Bu bilgilerle alakalı yapacağınız düzenlemeleri sadece e-devlet kapısı kayıtlı kullanıcıları yapabilirler.Kayıtlı kullanıcıysanız,  hesabınıza girip kişisel bilgilerim bölümünden gerekli yada istediğiniz değişiklikleri yapmanız mümkündür.

E Devlet kapısına giriş yaptıktan sonra menüden  “Kişisel Bilgi ve Ayarlarım” bölümü seçerek açılan penceden “Bilgileri Düzenle” kısmında yapmak istediğiniz değişiklikleri girerek güncellemelerini yapabilirsiniz.Adres bilgileriniz sabit olduğu için bu bölümden değşim yapamazsınız. Burada bulunan bilgileriniz T.C. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri veritabanındakayıtlı adres bilgilerinizdir.

E-Devlet Kapısı Adres Bilgilerinizde Hatalı ise Ne Yapılmalıdır?

e-Devlet Kapısında kayıtlı olan adres bilgileri, Nüfus ve Vatandaşlık İdaresi Genel Müdürlüğü ve Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemindeki daha önceden beyan ederek kayıt altına aldığınız bilgilerdir.

Nüfus ve Vatandaşlık İdaresine Adres Beyanı Nasıl Yapılır?

Vatandaşlar ikamet ettikleri adreslerini yazılı olarak bildirmek zorundadırlar.

Bu yazılı bildirimleri ,

1-İlçe nüfus müdürlüklerine

2-Dış temsilciliklere

3-Adrese dayalı olarak hizmet alınacak bir kuruma 20 iş günü içerisinde yapılmaktadır.

Yapılacak bu bildirme  işlemi posta yoluyla(kargo ve iadeli taahhütlü mektup) yada e-posta ile yapılmalıdır.

Bu konuyla ilgili daha fazla bilgi almak, işlem yapmak ve merak ettiğiniz şeyleri öğrenmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için www.nvi.gov.tr


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*