E-Devlet Adres Değişikliği Bildirimi


Ülkemizde vatandaşların daha kaliteli bir hizmet ve daha kaliteli hizmet alabilmesi amacı ile 2008 senesinde devlet tarafından internet üzerinde vatandaşların hizmetine sunulmuş olan E-Devlet sistemi üzerinde vatandaşların her tür bilgisi yer almaktadır ve vatandaşlar pek çok resmi işlemini buradan yapabilme olanağına sahip olabilmektedir.

İnternet üzerinde yer almakta olan E-Devlet sistemi üzerinde E-Devlet adres değişikliği işlemi için yapılması gerekmekte olan birkaç adım bulunmaktadır. Bu noktada vatandaşların adres değişikliği için E-Devlet şifresi yeterli olmamaktadır.

E-Devlet Adres Değişikliği Nasıl Yapılır?

E-Devlet adres değişikliği işlemi için vatandaşların mutlak suret ile ilk olarak mobil imza ya da elektronik imza alması gerekmektedir. E-Devlet adres değişikliği için mobil imza alımını cep telefonu üzerinden Turkcell ya da Avea telekom şirketlerini kullanılması gerekmektedir. Bu kurumların şubesine yapacağınız başvuru ile mobil imza alabilirsiniz.

E-Devlet adres değişikliği için elektronik imzayı kullanmak için elektronik sertifika hizmet sağlayıcılarına başvuruda bulunması gerekmektedir. Daha sonra size verilecek kart sürücüsü ile elektronik imzanızı kullanarak E-Devlet adres değişikliği işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. E-Devlet adres değişikliği için yazının sonunda yer almakta olan bağlantıya tıklayarak mobil imza ya da elektronik imza ile E-Devlet sistemine giriş yapabilirsiniz. Bu sayede sistem otomatik olarak adres değişikliği sayfasına yönlendirecektir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*