E BEYANNAME GÜNCELLEME


E-Beyanname sistemine geçilmesi ile birlikte gerek vergi daireleri gerekse de vatandaş için büyük bir kolaylık sağlanmıştır. Evrakların getir götür yapmaya gerek kalmadan internet üzerinden eklenerek sisteme girilmesi sayesinde hem işlemler hız kazanmış, hem de genel bürokrasi ortadan kalkmıştır. Bu doğrultuda E-Beyanname kullanmak ile yetkili olan ve şartları sağlayan kişiler tarafından kullanılan E-Beyanname,  tüm bu kolaylıkları ile birlikte bu alanda yoğun bir talep almaktadır. Devlet kurumlarından özel dairelere kadar geniş bir kullanım alanı olan E-Beyanname için, bu kurumlar tarafından E-Beyanname gönderilmesi mümkündür.
E-Beyanname başvurusu yapmak isteyen kişiler ilk olarak mükellefler Elektronik Beyanname Gönderme Aracılık Yetkisi Talep Formunu doldurması gerekmektedir. Bu form aracılığı ile durum ile ilgili başvuru yapılabilmektedir. Bu formun doldurulmasının ardından ilgili kişinin bizzat vergi dairesine başvuru yapması yeterli olmaktadır. Tüm bu işlemlerin ardından E-Beyanname kullanılması mümkün olacaktır. E-Beyanname kullanımında bilgisayara program kurulması gerekmektedir. Bu programların da eksiksiz olarak bilgisayara kurulması ve sistem gereksinimlerinin karşılanması gerekmektedir. Bu sayede E-Beyanname imkanlarından yararlanmak mümkün olacaktır.
E-Beyanname güncelleme ve gönderme
E-Beyanname göndermek için sisteme giriş yapılması yeterlidir. Bunun ardından sistemden E-Beyanname olarak göndermek istediğiniz evrakı seçmeniz ve sisteme yüklemenizin ardından E-Beyanname gönderimi sağlanacaktır. Olası durumlarda, ilgili E-Beyannameler üzerinden de güncelleme yapmanız mümkündür.
E BEYANNAME GÜNCELLEMEK İÇİN


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*