Devlet Hastaneleri Randevu Sistemi


SGK Devlet Hastaneleri Randevu Sistemi
Devlet hastaneleri randevu sistemleri, kısa bir süre önce telefon ve hastanelerin web sitesi aracılığıyla yapılmaktaydı. Ancak istenmeyen olaylar sonucu birçok kişi ya telefonu düşüremiyor ya da hastaneye yoğun işlerinden dolayı gidemiyorlardı. Web sitesindeki randevu tarihleri ise sadece ertesi güne alınabildiğinden birçok kişi randevu bulamamaktaydı. Bu durum ise birçok kişinin sıkıntıya düşmesine sebep oluyordu. Bütün bu sıkıntılardan dolayı, sgk ve sağlık bakanlığı yeni projeler oluşturarak uygulamaya koydular.Devlet hastaneleri randevu sistemi de yenilenerek farklı bir uygulama getirildi. Yeni hayata geçirilen projelerden e-randevu sistemi sayesinde devlet hastanelerinden dilediğiniz tarihe randevu alınabilmektedir. Tüm Türkiye’de geçerli olan bu randevu sistemiyle internet üzerinden kendi hesabınızı oluşturup randevu işlemlerinizi yapabilirsiniz.

SGK Devlet Hastaneleri Randevu Sistemi Nasıl Çalışır?

Öncelikle merkezi randevu sistemine kayıt olunuz. Daha sonra TC kimlik no ve kendi belirlediğiniz internet şubesiyle hesabınıza giriniz. Randevu almak için şehir, hastane, bölüm, klinik ve doktoru seçiniz. Karşınıza çıkan tabloda ise size randevu alabileceğiniz tarihler ve saatler çıkacaktır. Bu tarih ve saatlerden size uygun olanı seçtikten sonra randevu alabilirsiniz. Randevu detayları size e-mail olarak geliyor. Belirttiğiniz günde ise hastaneye gidip muayene olabiliyorsunuz. Randevunuza gidemeyeceğiniz zamanlarda ise hiçbir arama yapmanıza gerek yok. Sadece e-randevu sistemine girip randevularımı iptal et kısmını kullanabilirsiniz. Randevu almak veya e-randevu hesabı açmak için kesinlikle hiçbir ücret ödemiyorsunuz. Bu uygulamadan ise günün her saatinde işlem yapabiliyorsunuz.

E-randevu sisteminin yanı sıra alo 182 hattı sayesinde telefon üzerinden sadece operatörünüzün normal ücret tarifesi ile randevu alabilirsiniz. Alo 182’yi aradığınızda telefondaki çalışana bilgilerinizi, muayene olacağınız yeri, kişiyi ve randevu gününüzü verdiğiniz anda randevu alabilirsiniz. Bu randevuları da aynı şekilde alo 182 hattını arayarak iptal edebilir veya randevunuzu başka tarihe çekebilirsiniz.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*