BUDAMA ÖDEMESİ SORGULAMA


Ülkemizde tarım ile uğraşan kişilere çeşitli kurumlar üzerinden destekler yapılmaktadır. Bu doğrultuda özellikle çay üreticilerine yönelik Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü tarafından destek sağlanmaktadır. Bu destek ile birlikte çay üreticilerin maddi yönden daha rahat bir şekilde üretim yapması sağlanmaktadır.
Budama Desteği Sorgulama
Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü tarafından çay üreticilerine sağlanan maddi yardım budama desteği olarak adlandırılmaktadır. Budama desteği yılda bir defa ödenmektedir. Bu Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü tarafından sunulan budama desteğinden yararlanmak için çay üreticilerinin Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü üzerinden gerekli işlemleri yerine getirmesi gerekmektedir. Bu sayede üreticilerin budama desteği alması için gerekli prosedürler yerine getirilecektir. Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü tarafından sağlanan budama desteği ile ilgili bilgi almak için E-Devlet üzerinden sorgulama yapılabilmektedir. E-Devlet üzerinden yapılan bu sorgulama ile birlikte Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü tarafından kişilere ödenen budama desteği ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Bunun için E-Devlet sistemine giriş yaptıktan sonra Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü menüsünde bulunan Budama Desteği Sorgulama bağlantısına tıklamanız yeterli olmaktadır. Üretici olarak kaydı olan kişiler bu ekranda adı üzerinde yapılan işlemleri görebilirken, üretici olarak kaydı olmayan kişilerde hata mesajı yayınlanacaktır.
E-Devlet Giriş
Bu şekilde sorgulama yapmak için kişilerin T.C. kimlik numaraları ve E-Devlet şifreleri ile portala giriş yapması gerekmektedir. Aksi halde sorgulama ekranına ulaşmak mümkün olmayacaktır.
BUDAMA DESTEĞİ SORGULAMAK İÇİN


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*