Bağkur 4B Emekli Maaşı Hesaplama


4B sigorta koluna bağlı olarak çalışarak Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından belirlenmiş olan emeklilik şartlarını yerine getiren vatandaşlarımız emeklilik haklarını alabilmektedir. Günümüz modern dünyasında 4B sigortalısı olan vatandaşlar BağKur ile ilgili işlemlerini internetten çok daha hızlı ve çok daha kolay bir şekilde yapabilme olanağına sahip oluyor.

İnternette bulunan e-SGK sayfasında BağKur işlemlerinde kolaylık ve hız sunuyor. Özellikle e-SGK sayfasında bünyesinde bulunan SGK online hizmet uygulamalarından birisi olan           Sosyal Güvenlik Kurumu’nun aylık hesaplama online hizmet uygulamaları vatandaşların 4B emekli maaşları ile ilgili hesaplama gibi işlemlerini sadece dakikalar içerisinde yapabilme olanağı sunuyor.

4B Emekli Maaşı Hesaplama Nasıl Yapılır?

4B sigortalısının internetten birkaç dakika içerisinde 4B emekli maaşı hesaplama işlemlerini yapabilmeleri amacı ile e-devlet sistemi üzerinde bulunan, hizmetler sayfasındaki SGK online hizmet uygulamaları listesinin açılması gerekiyor.

Vatandaşlar daha sonra ise 4B emekli maaşı hesaplama işlemi için kendisinden istenmekte olan T.C. kimlik numarası ve şifre bilgilerini girerek, emeklilik dönemlerinde alabilecekleri emekli maaşının hesaplamasını yapabilmektedirler. Bu sayede de vatandaşlarda 4B emeklisi olduklarında alacakları emekli maaşı ile ilgili olarak en detaylı ve en doğru şekilde bilgi edinebilme olanağına sahip olabilmektedirler.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*