ARAÇ BORÇ SORGULAMA


Araçların borç durumu ile ilgili bilgi alınabilmesi adına Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından oluşturulan online hizmetlerin kullanılması yeterli olacaktır. Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından sunulan hizmetler sayesinde kişiler kolay bir şekilde araç borç sorgulama yapabilmekte ve araçların güncel borç durumları hakkında bilgi alabilmektedir. Araç borç sorgulama işlemleri olarak kişilerin araçların vergi durumları ya da trafik cezaları ile ilgili güncel durumları hakkında bilgi almalı ve bu açıdan araçlar için sorgulama yapmalıdır. İnternet üzerinden yapılan sorgulama işlemlerinde tek bir hizmet ekranı aracılığıyla hem vergi hem de trafik cezaları ile ilgili bilgi almak mümkün olduğundan dolayı sizler de araç borç sorgulama hizmetleriyle kolay bir şekilde aracınızı güncel durumunu kontrol edebilirsiniz.

Sorgulama Nasıl Yapılır?

Araç borç sorgulama işlemlerini yapmak isteyen kişilerin bu konuda ücretsiz olarak sunulan hizmetlerden yararlanması yeterli olacaktır. Gelir İdaresi Başkanlığı üzerinden sunulan hizmetler için mutlaka araç bilgilerinin girilmesi gerekmektedir. Araçlar ile ilgili detaylı bilgi girişinin ardından sistem tarafından araçlar için özel olarak bir ekran açılacak ve bu ekran sayesinde kişilerin araçların borç durumu hakkında bilgi alması sağlanacaktır. Herhangi bir sorun yaşamadan bilgi alma imkânına sahip kişilerin bu konuda ücret vermesine gerek yoktur ve ücretsiz bir şekilde tüm işlemler yapılabilmektedir.

Araçların vergi durumunu sorgulayacak kişiler aynı zamanda geçmişe dönük olarak da ödenmemiş vergileri inceleyebilmektedir. Kişilerin ödenmemiş trafik cezası ya da vergisi bulunduğu durumlarda ise internet üzerinden kolay bir şekilde borç ödeme işlemlerine geçiş yapılabilir ve böylece borç ödeme yapılarak işler ihtiyaçlarını karşılayabilir. Borç ödeme sırasında ise kişilerin mutlaka kredi kartını kullanması gerekmektedir ve kredi kartı aracılığıyla sorunsuz bir şekilde ödeme gerçekleştirilebilir. intvd.gib.gov.tr/internetvd/slider/index.jsp#1 üzerinden işlemler yapılabilir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*